Friday, March 22, 2019

Panuçi: Duam fitoren me Turqinë. Lenjani pa respekt, s’e grumbulloj më

Kristian Panuçi beson te suksesi sot. Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në konferencën tradicionale në vigjilje të ndeshjes kundër Turqisë u shpreh se ekipi...

Deklarata e trajnerit të Danimarkës pas “stërvitjes” me Kosovën

Përzgjedhësi i Kombëtares së Danimarkës, Aage Hareide është shprehur i fascinuar me paraqitjen e Kosovës në ndeshjen e sotme. “Kosova është një skuadër që di...

Kosova dominon Danimarkën

Paraqitja në Ligën e Kombeve e Kosovës nuk ishte një rastësi dhe kjo u dëshmua qartësisht mbrëmjen e sotme, ku në “Fadil Vokrri” të...

Sfida Shqipëri-Turqi “BLINDON” Shkodrën, publikohen masat e sigurisë

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për...

“Euro 2020″/ Panuçi, me nota optimiste: Respekt, por jo frikë nga Turqia

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi, është mjaft optimist për ndeshjen e nesërme me Turqinë. Ai mendon se me rikthimin e Sadikut skuadra...

Gjithçka gati, formacioni zyrtar i Kosovës përballë Danimarkës

Para pak çastesh, kampi verdhë e kaltër ka zbuluar edhe 11-shen startuese të kësaj sfide, e të cilën mund ta shikoni më poshtë. Kujtojmë se...

FFK paralajmëron: Zbatoni rregullat, as fëmijët pa biletë

Federata e Futbollit e Kosovës jep detaje për masat e marra për ndeshjen miqësore me Danimarkën. Qeveria e futbollit kosovar shpjegon se hyrja në...

Ora 19:00, Kosovë-Danimarkë, për “Dardanët” testi ideal para Bullgarisë

Danimarka si test i përgjithshëm para eliminatores së parë me Bullgarinë, që do të zhvillohet ditën e hënë. Sot, në orën 19:00, në “Fadil...

Lajm i mirë për Kosovën, Bullgarisë do t’i mungojë mbrojtësi i Cagliarit

Kosova do të presë Bullgarinë në “Fadil Vokrri” më 25 mars në ndeshjen e parë kualifikuese të “Euro 2020”. Nëse u referohesh historisë së...

Napoli përgatit shitjen e Hysajt për 35 milionë euro

Që Elseid Hysaj nuk është tipi i lojtarit që pëlqen Carlo Ancelotti, është kuptuar nga humbja e vendit të titullarit të mbrojtësit shqiptar në...