Konfirmohet aktakuza ndaj Jakup Krasniqit, sot transferohet për në Hagë

Gjatë ditës së sotme pritet transferimi i Jakup Krasniqit për në Hagë. Kështu ka bërë të ditur, avokati mbrojtës...

Thaçi: Dialogu është i dështuar dhe në favor të Serbisë nëse nuk vendoset në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se dialogu Kosovë – Serbi ka kuptim vetëm nëse diskutohet njohja reciproke, në të kundërtën,...

Vlerësohet i kundërligjshëm vendimi i Kuvendit të Suharekës për zëvendësimin e anëtarit të KPF-së

Vendimi i Kuvendit të Komunës së Suharekës për zëvendësimin e një anëtari të Komitetit për Politikë e Financa është vlerësuar si i...

Ushqyerja e shëndetshme më e rëndësishme se dobësimi

Studiuesit raportojnë se një dietë e shëndetshme, e stilit mesdhetar është më e rëndësishme për shëndetin e zemrës sesa humbja e peshës....

QKMF në Suharekë furnizohet me pajisje mbrojtëse nga Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë sot ka furnizuar me pajisje të nevojshme mjekësore QKMF-në në Suharekë. Pas kërkesës së Drejtorisë...

Qumështi i bletës – kurues i shumë sëmundjeve

Përdorimi i qumështit të bletës po njeh një zgjerim të konsiderueshëm edhe në tregun tonë. Çdo pikë qumështi i...

Rrahje në qendër të Prizrenit, intervenon Policia, autoambulanca në vendngjarje

Një rrahje sapo ka ndodhur tek Shatërvani në komunën e Prizrenit, e cila duket të jetë mjaft serioze. IndeksOnline...

Gjatë 24 orëve në Prizren u kontrolluan 65 lokale për masat anti-COVID, u mbyllën...

Gjatë 24 orëve të kaluara, Drejtoria e Policisë në Prizren, Inspektorët Komunal dhe ata Sanitar nga AVUK-u kanë ndërmarrë një operacion dhe...

Të akuzuarit për rrënimin e aneksit të “Abi Çarshia” kërkojnë hudhjen e aktakuzës

Ish-zyrtarët e Komunës së Prizrenit, Islam Thaqi, Jetmire Venezi, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku, Isë Bislimaj dhe Shqipëron Krasniqi, të cilët po akuzohen...

Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi i opinionit publik, njoftimi i paprecedent

Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit...