Nora dhe Era Istrefi nisin pushimet, zbulohet se kush po i shoqëron

Motrat e famshme, Nora dhe Era Istrefi kanë nisur pushimet së bashku. Kështu ka bërë të ditur Nora përmes...

Mbani furçat tuaja të grimit të buta përgjithmonë me këtë hile të thjeshtë

Vera është zyrtarisht këtu, dhe për shumë prej nesh, festimet sapo kanë filluar. Tani që është (më në fund) një sezon për...

“Me mua jo”, konkurrenti i “Për’puthen” vrapon për ta puthur Bora Zemanin

Emisioni i dashurisë “Për’puthen” është duke vazhduar me konkurrentët +40. Ky emision i moderaruar nga Bora Zemani është mjaft...

Policia kap 30 kilogramë marihuanë në Vermicë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person dhe ka sekuestruar 30 kilogramë marihuanë në Vermicë. Sipas njoftimit, automjeti me...

Naiviteti apo sinqeriteti i Albin Kurtit do “zbulohet” në negociatat me Serbinë!

Dialogu me Serbinë asesi s’duhet injoruar as nga qeveria e as nga Parlamenti i Kosovës, nē kuptimin e jogatishmërisē për tē krijuar...

Pesë shenja që tregojnë se jeni në shoqëri të keqe

Njerëzit të cilët kanë kohë për ju vetëm nëse ju përshtatet atyre, gjithmonë përmendin gabimet nga e kaluara dhe ju nënçmojnë, nuk...

Mercedesi përplaset në argjendari, dy kosovare të përfshira në aksident

Një vajzë kosovare ndodhej në mercedesin e afganit 19 vjeçar. Ndërsa 5 veta, përfshirë shoferen kosovare të VW janë dërguar në spital...

Prizren: Shlyhet procesverbali, dështon gjykimi ndaj të akuzuarve për mashtrim me viza pune

Për të shtatën herë me radhë, ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore në rastin e të akuzuarve për shpëlarje parash dhe shmangie nga...

Rrëzohet një punëtor derisa ishte duke punuar në një objekt, dërgohet në QKUK

Një person është rrëzuar nga një objekt në Lipjan derisa ka qenë duke punuar në të, raporton Gazeta Blic.

Euforia sociale e statusore e shqiptarëve të Kosovës

Sot shumë sociologë janë në gjendje të bëjnë analiza nga më të ndryshme, kur është në pyetje mirëqenia e rregullimit të statuseve...