Kosova me pesë xhudistë në Kroaci, merr pjesë edhe Akil Gjakova

0
138

Nga nesër (25 prill), fillon kampionati europian i xhudos për senior në Zagreb të Kroacisë dhe Kosova do të marrë pjesë me pesë garues.

Në këtë kampionat marrin pjesë 47 shtete, me 427 garues, 240 meshkuj dhe 187 femra, shkruan Indeksonline

Ekipi i Kosovës do të përfaqësohet nga xhudistët: Distria Krasniqi (-52 kilogram), Flaka Loxha (-57 kilogram), Akil Gjakova (-73 kg), Dardan Cena (-73 kg) dhe Loriana Kuka (-78 kg).

Distria dhe Flaka ndeshen ditën e parë kurse ditën e dytë ndeshet Akili dhe Dardani, Loriana ndeshet ditën e tretë.

Ekipi kosovar është nën udhëheqjen e trajnerit dhe selektorit Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendi.

Leave a Reply