Presidenti i UEFA-s: Real Madrid – Chelsea, ka gjasa që s’luhet?

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në Europë, UEFA-s, Aleksander Ceferin ka bërë një kërcënim të drejtpërdrejtë për ekipin e...

UEFA konfirmon informacionet e fundit në lidhje me “EURO 2020”

UEFA nëpërmjet një komunikate ka informuar opinionin e gjerë në lidhje me organizimin e EURO 2020. UEFA konfirmoi që...

Dështon krijimi i Superligës Evropiane

Krijimi i Superligës Evropiane ka dështuar. Të gjitha gjashtë klubet angleze, (Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Tottenham dhe...

Guardiola “godet” Superligën: Sporti nuk është sport kur suksesi është i garantuar

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola foli në konferencë për media para ndeshjes së nesërme ndaj Aston Villas në udhëtim.

Challandes flet për Superligën Evropiane

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur për krijimin e Superligës Evropiane për mediat zvicerane. Ai e kundërshtoi këtë...

Bayerni dhe Dortmundi dalin kundër Superligës Evropiane

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë këmbëngulur njëzëri se nuk do t’i bashkohen Superligës Evropiane. 12 klube të mëdha...

UEFA dhe ligat kombëtare të prera: Klubet e Super League-s do të përjashtohen nga...

Lajmi për krijimin e Super League-s së Europës në mënyrë të pashmangshme shkaktoi alarm në UEFA, e cila reagoi pak orë para...

Futbolli në kaos, Shoqata e Klubeve Europiane kundër krijimit të Super League-s

ECA, Shoqata e Klubeve Europiane të futbollit, ka dalë menjëherë me një deklaratë në lidhje me vendimet e 12 klubeve për krijimin...

E papritur, krijohet Super League e Europës, klubet e mëdha s’pyesin për UEFA-n dhe...

E hëna vjen me një lajm “bombë”, që i paraprin mbledhjes së Komitetit Ezekutiv të UEFA-s, ku do të vendoset për ndryshimet...

Kosova më e mira e Evropianit në xhudo

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...