Buffon te Juventusi, arrihet marrëveshja për ribashkimin?

Një rikthim i bujshëm në rradhët e Juventusit, Gianluigi Buffon mund të vishet sërish bardhezi. Tratativat duken në...

Tabarez: E donim vendin parë, për të evituar Kolumbinë

Trajneri i kombëtares së Uruguait, Oscar Tabarez u shfaq tepër i kënaqur për suksesin që arriti skuadra e tij 1-0 ndaj Kilit....

U eliminua në Europian, Di Biagio largohet nga Italia U-21

Luiggi Di Biagio largohet nga drejtimi i përfaqësueses U-21 të Italisë. Ish-futbollisti i Lazios, Romës dhe Interit, lajmëroi mbylljen e eksperiencës te...

Frank Lampard edhe më pranë Celsea-t, ja vendimi i Derby County-t

Hidhet një tjetër hap i rëndësishëm që Frank Lampard të marrë drejtimin e Chelsea-t në Premier League. Klubi i Derby County-t, me...

Ndaj Turqisë, Shqipëria luan për gjithçka

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja në një intervistë të dhënë për të përditshmen Italiane, Gazetta Dello Sport, ka dhënë opinionin e...

Albiol kalon vizitat mjekësore te klubi spanjoll, pritet zyrtarizimi

Aventura e Raúl Albiol tek Napoli është në orët e fundit. Sikurse njofton spanjollja “AS”, mbrojtësi i të kaltërve ka kaluar me...

Fernando Llorente pa kontratë, zgjon interesin e disa klubeve italiane

Sulmuesi spanjoll Fernando Llorente do të jetë një futbollist i lirë pas 30 qershorit dhe disa klube italiane janë vënë në lëvizje...

Moise Kean, “zgjidhja” për të arritur te de Ligt

Juventusi i ri po lind falë Mimo Raiolas, i cili është shkaku kryesor I një transferimi të mundshëm të Matthijs de Ligt...

Arrihet marrëveshja paraprake, Neymar pranon ulje page te Barça

Akord paraprak mes Barcelonës dhe brazilianit Neymar. Ky është titulli kryesor i gazetës katalane “Sport”, e cila është shumë pranë klubit “blaugrana”.

Operohet Arbër Zeneli: Do të kthehem edhe më i fortë!

Arbër Zeneli iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes kirurgjikale në gju, pas dëmtimit të rëndë që pësoi në sfidën me Malin e Zi.