Ky stil prindërimi nxit që fëmijët të rriten gënjeshtarë dhe të papërgjegjshëm; Ja ç’duhet...

Gënjeshtra e parë e fëmijës tregon që ai është i aftë të mendojë i pavarur nga prindërit ! Gënjeshtrat e para quhen...

6 gabimet që bëjnë nënat e reja kur ushqejnë me biberon, ja pse duhet...

Ushqyerja me gji mund të jetë diçka instiktive dhe mund të duhen vetëm pak gjëra që duhet të mbani mend për mënyrën...

Pediatrit paralajmërojnë prindërit: Këto janë metodat e gabuara të gjyshërve që vendosin në rrezik...

Nipërit e mbesat janë për gjyshërit mjalti i mjaltit dhe dashuria dhe përkëdhelje e tyre nuk mundet të zëvendësohen nga askush!

Prindër, mos i detyroni fëmijët të ndajnë lodrat e tyre kur nuk duan: Psikologët...

Jemi rritur dhe po rrisim fëmijët tani me idenë që të ndarit të gjërave është virtyti më i mirë.

Të dukesh bukur dhe me stil gjatë shtatzënisë, cilat janë trajtimet estetike që mund...

Në shtatzëni nuk është e mundur që gjithmonë të jemi në formë dhe me stil. Përveçse stresit të shtimit në peshë, por...

Çfarë ndodh nëse nuk i lan dhëmbët para se të flesh

Të shumta janë këshillat që vijnë nga stomatologët për trajtimin e dhëmbëve.Ka disa që mendojnë se dhëmbët duhen larë para se të...

Nëse zgjoheni me alarm në mëngjes, këtë duhet ta dini patjetër!

Zgjohesh në mëngjes duke e fikur të paktën dy herë  (ose edhe më shumë ) zilen e alarmit, skenë e njohur për...

Pasi të lexoni këtë, mendohuni dy herë para se të hani pica dhe ushqime...

Sipas një studimi të ri, yndyrnat e ushqimeve të shpejta mund të depërtojnë në tru, ku shkaktojnë dhjamosje të trurit si dhe...

Të bësh punët e shtëpisë çdo ditë nga 30 minuta, mund të zgjasë jetën,...

Një studim i Universitetit të Floridës ka treguar se shpenzimi i të paktën 30 minutave në ditë duke bërë punët e shtëpisë...

Ja si mund të jeni të lumtur dhe larg depresionit

Depresioni është një fenomen shqetësues për të gjithë, veçanërisht në periudha të ndryshme kohore dhe ngarkesës që mund të kemi në punë.