Edhe një shqiptar tjetër në FC Basel

Skuadra e Baselit njofton se ka transferuar futbollistin shqiptar Kemal Ademin nga Xamaxi. Sulmuesi Ademi u bashkohet shqiptarëve te Baseli, Taulant Xhakës,...

Super Rashica me gol dhe asist, por në finale shkon Bayerni!

Një supergol i Milot Rashicës por edhe një asist fantastik nuk i mjaftuan Werder Bremenit që u mposht 2-3 nga Bayern Munich...

Klopp: Firminho do të mungojë në ndeshjen ndaj Barcelonës

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka dhënë një lajm aspak të mirë për tifozët e skuadrës. Pas fitores së mbrëmshme të Liverpool kundër Newcastle United,...

Ademi: Forca Valon, Hekuran e Arbër, ju presim edhe më të fortë!

Rikuperimi i Valon Berishës dhe fillimi i rehabilitimit nga lëndimet i Hekuran Kryeziut dhe Arbër Zenelit e ka gëzuar edhe presidentin e...

Interi “bllokon” Spallettin, Milani kontakton një tjetër ish zikaltër

Deri pasditen e djeshme dukej e sigurt që stoli i Milanit do t’i besohej ish trajnerit të Interit, Luciano Spalletti, por gjatë...

Zhegrova gjen përkrahjen e shqiptarëve në Zvicër

Me kalimin e Edon Zhegrovës te Baseli është rritur "kolonia" e përfaqësueses së Kosovës në futbollin zviceran. Kosova për përzgjedhës e ka...

Anglia arrin sot në Prishtinë – agjenda e ‘Tre Luanëve’ para përballjes me Kosovën

Anglia do të mbërrijë sot (16 nëntor) në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”. ‘Tre Luanët’ do ta zhvillojnë më 17...

Super lojtari gjerman: Muriqi, si Lewandowski dhe do të luajë në Bayern një ditë

Max Kruse e ka krahasuar Vedat Muriqin me sulmuesin e madh polak të Bayern Munich, Robert Lewandowski, duke e lartësuar yllin e...

Shemallari kundër serbit Darko Knazeviç

Më 6 korrik në Vizbaden të Gjermanisë do të zhvillohet një mbrëmje e madhe e boksit profesionist, ku do paraqiten emra të...

Ancelotti ndryshon mendim, Napoli gati t’i ofrojë kontratë të re Hysajt

E çuditshme sesi ka ndryshuar situata e Elseid Hysajt te Napoli. Gjatë këtij sezoni, mbrojtësi shqiptar nuk ka luajtur si titullar i...