FIFA e UEFA shpejt mësojnë “anën e errët” të futbollit kosovar

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, është i shqetësuar. Ai i UEFA-s, Aleksander Çeferin, kërkon kujdes. Udhëheqësit e dy organizatave më të fuqishme...

Ylli mposht Ponte Prizrenin

Ylli ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Ponte Prizrenit në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit shënuan...

Basketbollisti i Bashkimit shpallet ‘MVP’ i javës së 16’të në Superligën e Kosovës në...

Basketbollisti i KB Bashkimit, Terik Bridgeman, është shpallur ‘MVP’ ose lojtari më i mirë i javës së 12’të në Superligën e Kosovës në...

Liria kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina, Gjilani, Vushtrria dhe Liria e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Kosovës, pas fitoreve në duelet së dielës.Liria e...

Ky është kundërshtari i radhës i Joshuas, nuk është Wilder e as Fury

Presidenti i Organizatës Botërore të Boksit, Francisco Varcarcel, e ka urdhëruar Anthony Joshuan ta mbrojë titullin në divizionin WBO kundër sfiduesit mandatar...

United fiton derbin e qytetit, shokon Cityn në ‘Etihad’

Manchester United e ka fituar derbin kundër Manchester Cityt në ‘Etihad’. Edhe pse vendasit ishin favorit absolut, Ole Gunnar...

Liverpooli i pandalshëm drejt titullit, edhe Tottenhami u kthehet fitoreve

Xhiroja e 16-të e Premierligës solli rezultate të mira për tifozët e Liverpoolit, që arriti ta sigurojë fitoren e 15-të këtë sezon...

Ademi kërkon nga UEFA e FIFA të mos ndërmerren masa të ngutshme

Presidenti i FFK-së Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri gjatë qëndrimit në Varshavë kanë zhvilluar takime me shumicën e delegacioneve të federatave...

“Lamtumirë” Valverde, ky pritet të jetë trajneri i ardhshëm i Barçës

Aventura e Valverdes me Barcelonën pritet të mbyllet shumë shpejtë. Kjo pasi, duke u bazuar në raportimet e “Mundo Deportivo”, gazetë e...

Aubameyang i gatshëm të largohet nga Arsenali

Sulmuesi ka kontratë edhe 1 vit e gjysmë me skuadrën londineze. Kapiteni dhe ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang duket...