Clark: Shpresoj që Kosova të ftohet së shpejti në NATO, Moska do destabilizimin e...

Vendimi për nisjen e fushatës së bombardimeve kundër Serbisë me qëllim të ndaljes së gjenocidit të shtetit serb ndaj popullatës civile në...

Ish-zëdhënësi i NATO-s Jamie Shea: Kosova të anëtarësohet në NATO, Perëndimi ta vendosë Ballkanin...

Ish-zëdhënësi i NATO-s gjatë luftës në Kosovë, Jamie Shea në një intervistë për Gazetën Express thotë se Kosova duhet të anëtarësohet në...

Përfshihet nga zjarri një qumështore në Prizren, pronari thotë se dëmi është rreth 50...

Qumështorja “Afioni” në Prizren është përfshirë nga zjarri mëngjesin e djeshëm, rreth orës 03:00, raporton Gazeta Sinjali. Pronari i...

Nga Veton Surroi e Blerim Shala, këta janë 6 ekspertët që do ta ndihmojnë...

Grupi për Ballkan (BPRG) përmes një njoftimi ka bërë të ditur se vazhdon të ofrojë mbështetje për institucionet e Republikës së Kosovës...

Komuniteti shqiptaro-amerikan ndihmon sektorin shëndetësor të Kosovës

Dr. Latifi, në ditët e fundit të vitit 2018 u krijua Kolegji i Kirurgëve të Kosovës (foto sipër) dhe ju u zgjodhët...

Humolli: AstraZeneca, vaksina e parë e COVAX-it në Kosovë

Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Kosovë, thotë se në mesin e muajit shkurt, eventualisht...

Më shumë se 65 zyrtarë të lartë nën hetime për korrupsion

Më shumë se 65 zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës, janë të dyshuar dhe po hetohen për korrupsion.

Kush është Kaltrina Skoro-Murtezaj? Psikologia shkollore dhe klinike që po tregohet e suksesshme

Kaltrina Skoro - Murtezaj është Psikologe shkollore dhe klinike. Studimet bazike në Psikologji, i ka të përfunduara në Universitetin e Tetovës. Ajo...

Flet Edis Hamza, artisti nga Prizreni: Si e punova Shqiponjën dy krenare me 1500...

Është nga qyteti historik i Prizrenit dhe nuk ka si të mos motivohet të bëjë diçka të veçantë. Për më tepër është...

“Do të ishte e çuditshme që Kosova dhe Serbia të kthehen nga SHBA-ja pa...

Eksperti i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Charles Kupchan, beson se në takimin e 27 qershorit...