‘Njerëz të dështuar’, Arjola Demiri u përvishet kritikëve: U masturbova në skenë për t’u...

Arjola Demiri është padyshim fenomeni aktual televiziv. Me pjesëmarrjen e saj në “I love Tropoja”, ajo ka treguar edhe njëherë aftësitë që...

Kryeprokurori që erdhi nga SHBA-ja për ta luftuar krimin, ja çfarë bëri për herë...

Në një intervistë për "Syri.net Kosova", flet kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës Kujtim Munishi, për sfidat, luftimin e veprave penale e çështje...

Prej 3 vitesh 17 vjeçarja shqiptare shkul flokët (VIDEO)

“Stop” ka udhëtuar drejt Shkodrës në familjen e Qamile Muharit. Ajo është nënë e dy fëmijëve dhe kërkon ndihmë për vajzën, Adelina...

Walker: Koha që Kosovën ta drejtojë gjenerata e re

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, diplomati amerikan William Walker, ka theksuar se rezultatet e zgjedhjeve të fundit në Kosovë,...

Qosja: Fitorja e Albin Kurtit shpresë për gjithë shqiptarët, misioni bashkimi i Kosovës me...

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe...

Limaj tregon se me kë do të bashkëpunonte koalicioni Nisma-AKR-PD pas zgjedhjeve

Me gjashtë tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Gjithsje 25 subjekte politike të të gjitha komuniteteve janë regjistruar për të...

Kurti thotë se prioritet e ka luftën kundër korrupsionit dhe zhvillimin ekonomik

Albin Kurti, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, ka thënë se prioritetet kryesore të punës së tij nëse fiton zgjedhjet e 6...

Nuk do të lëmë gur pa lëvizur për ta shkarkuar Hashim Thaçin

Ish-Deputeti i LDK-së dhe kryetari i Degës së kësaj partie në Prizren, Anton Quni, në një intervistë për Gazetën Express ka folur...

Çfarë studiojnë më shpesh shqiptarët në Gjermani?

jermania është një vend i preferuar për studentët nga Shqipëria e Kosova. Por çfarë vështirësish kanë ata e ku mund të interesohen...

Më mirë reciprocitet sesa taksë ndaj Serbisë

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte politikë...