Milani me dy mungesa të mëdha për ndeshjen e sotme

Sot në 12:30 kundër Genoas, Milani nuk do të ketë të disponueshëm vetëm të skualifikuarin Ibrahimovic dhe Calabrian që nuk është ende...

Superliga në fundjavë vjen me dy ndeshje të forta, Feronikeli e pret Ballkanin

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohen dy takimet në kuadër të xhiros së 29’të në Superligën e Kosovës në...

Mësohet kundërshtarja e Loriana Kukës në Kampionatin Evropian

Xhudistët Kosovar kanë shënuar sukses të madh në Kampionatin evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Me Distria...

Vashat e “Junior 06” mposhtin “Kerasan Prishtina”

Qendra sportive “Sezai Surroi” në Prizren. Gjyqtarë: G.Vitaku – A.Kryeziu. Vëzhgues: A.Hoxhaj.Junir 06: Y.Uka 18, K.Gashi 6, N.Çukiqi 2, S.Muçaj, A.Veçgishti, Z.Morina...

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Akil Gjakova e ka përfunduar në mënyrën më të mirë performancën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Laura Fazliu kalon në çerekfinale

Xhudistja kosovare po vazhdon ëndrrën për medalje në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Akil Gjakova mposht Anthony Zingg, kalon në çerekfinalet e Evropianit

Xhudisti i Kosovës, Akil Gjakova është duke treguar klas të lartë në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Lisbonë të...

Zlatan Ibrahimovic te Milani deri në vitin 2022

Sipas raportimeve nga shumë media në Itali, Zlatan Ibrahimovic mund të nënshkruajë kontratën e re me Milanin gjatë ditës së premte.

Benzema drejt mbylljes së karrierës te Reali, gati rinovimi i kontratës

Karim Benzema po mbyll sezonin e tij të 11 me fanellën e Realit të Madridit, ndërsa Florentino Perez është gati t’i rinovojë...

Joshua dhe Fury pranojnë ofertë për meçin unifikues

Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë pranuar ofertën për luftën unifikuese të titujve të botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist....