Veseli: Kosova ka ngecur prej kur Qeverinë nuk e udhëheq PDK-ja

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar sot edhe fshatrat Dobërçan, Përlepnicë dhe Zhegës të Komunës së Gjilanit. Veseli...

Haradinaj: Veseli e Thaçi e kanë dëmtuar pavarësinë e Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, mori pjesë në një tubim në Gjilan me simpatizantë e mbështetës të AAK-së. Haradinaj...

Vjosa Osmani: Në Veri u dëgjua vetëm një zë, ai i paprekshmërisë së kufijve...

Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një aktivitet në Kullën e Isa Boletinit,...

E thotë Molliqaj: Kush e voton LDK’në, e voton Zajednicën

Dardan Molliqaj nga PSD ka deklaruar se të gjithë ata që e votojnë LDK’në do ta votojnë edhe formimin e ‘Zajednicës’ në...

Thaçi: Qeveritë shkojnë e vijnë, por raportet me SHBA-në nuk cenohen asnjëherë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian nuk do...

Balaj – Halimaj merr mbështetje të fuqishme nga gratë në Romajë të Hasit

Në vazhdën e takimeve me elektoratin e Nismës Socialdemokrate, kandidatja për deputete në zgjedhjet e 6 tetorit, Albulena Balaj - Halimaj, ka...

19 vjet pasi i shpëtoi atentatit, Rudi kërkon ulëse në Kuvend

Pasditja e 15 dhjetorit të vitit 2000 ka qenë tragjike për Fetah Rudin. Gjatë kthimit në Malishevë nga takimi...

Limaj dhe kandidatët për deputet nga Prizreni nesër vizitojnë Qendrën e Aftësimit Profesional

Kandidati për Kryeministër nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kandidatët për deputet nga Prizreni, nesër do të vizitojnë...

Vazhdon mobilizimi i PDK-së në Prizren për zgjedhjet e 6 tetorit

Strukturat e PDK-së në Prizren me të gjitha nëndegët e kësaj partie, në takimin e sotëm kanë dëshmuar për gatishmërinë dhe frymën...

Kandidatët e LVV-së në Prizren shpalosin disa prioritete të Qeverisë Kurti në rast të...

Kandidatët për deputetë të LVV-së në Prizren: Arbër Rexhaj, Yllza Hoti, Artan Abrashi, Drita Millaku, Hajrulla Çeku e Dafina Alishani, të...