Komuna e Prizrenit përfiton 277 mijë euro nga MMPH-së, pritet të realizohet projekti për...

Është nënshkruar marrëveshja mes Komunës së Prizrenit dhe Ministrisë të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor për projektin e ndërtimit të ujësjellësit për fshatin...

E konfirmuar: Haradinaj takim me Merkelin, këto janë 3 çështjet të cilat do të...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të qershorit do të ketë një takim me Kancelaren gjermane Angela Merkel, në Berlin, transmeton...

Caktohen datat për Maturën Shtetërore 2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka vendosur që Matura Shtetërore 2019 të mbahet mes datave 12 dhe 22 qershor.

Masakra e Dubravës, i mbijetuari Nait Hasani thotë se asnjë Qeveri nuk kërkoi zbardhjen...

Në seancën e veçantë të Kuvendit të Kosovës rreth masakrës në burgun e Dubravës, njëri nga të mbijetuarit, njëherësh deputeti i PDK-së,...

Prizren: Kërkohet paraburgimi i një personi, dyshohet për dhunë në familje

Departamenti i Përgjithshëm i Prokurorisë Themelore në Prizren ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj një personi, përcjell 04 Online.

Ndalohet një person në Prizren, dyshohet për dhunë në familje

Me urdhër të Prokurorit kujdestar në Prokurorinë Themelore në Prizren është ndaluar për 48 orë një person, përcjell 04 Online.

Reagon KMDLNj: A ende nuk e keni varur Flora Brovinën?

Gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës të datës 16 maj 2019 ku diskutohej për nismën për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar ...

Ushtarë nga Shqipëria e Kosova në Kroaci në stërvitjet e NATO-s “Përgjigjja e menjëhershme-19”

Në kuadër të stërvitjeve ushtarake e NATO-s “Përgjigjja e menjëhershme-19”, e cila po mbahet në Kroaci, Slloveni e Hungari që nga 10...

Dorëheqja morale, veprim që thuajse nuk ekziston në politikën kosovare

Dorëheqja si akt i përgjegjësisë morale, është një praktikë shumë e rrallë në politikën kosovare. Zyrtarë të lartë shtetërorë, jo rrallë kanë...

Dokumentari i rrallë: Ushtarët SHBA’së tregojnë se si u kërcënuan nga serbët në veri

NRA Life of Duty – ka bërë një dokumentar interesant ku i kushtohet Mitrovicës së Veriut. Atje flitet për rrezikshmërinë, kontrabandën, krimin...