Maska me vezë për flokë të dendur e të shëndetshëm

Shumë prej vajzave dhe grave e gjejnë veten gojëhapur dhe ëndërrimtare para reklamave për flokë të  bukur, të dendura, voluminozë e plot...

A duhet të përdorim hidratues nëse kemi lëkurë të yndryshme?

Njerëzit që kanë lëkurë të yndyrshme luftojnë gjatë gjithë kohës per te mos patur një pamje me shkëlqim dhe me yndyrë.Shumë njerëz...

“Trekëndëshi i vdekjes”, në këtë pjesë të fytyrës nuk duhet t’i shtypni kurrë puçrrat

“Trekëndëshi i vdekjes” është një zonë rreziku në fytyrën tuaj ku nuk duhet t’i shtypni kurrë puçrrat, pasi pasojat mund të jenë...

Hiqni pikat e moshës, rrudhat, pikat e zeza, yndyrën e tepërt në fytyrë dhe...

Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një mënyrë super të natyrshme për të marrë lëkurë të butë, të përsosur. Është një...

Ja disa këshilla si ti mbushni buzët

Nuk keni nevojë për operacione plastike për t’u ndjerë e bukur. Nëse nuk jeni e kënaqur me buzët tuaja natyrale, ka shumë...

Një maskë për puqrra

Ju propozojmë një maskë për eliminimin e puqrrave, kjo maske përban produkte të cilat mund ti keni në shtëpin tuaj.

Një grua vëndosi sodë buke poshtë syve të saj dhe e la aty 15...

Bikarbonat natriumi ose siç njihet ndryshe soda e bukës, një nga produktet më të domosdoshme, është në shumicën dër rmuese të familjeve,...

A doni fytyrë pa rrudha sikur të ishit 20 vjeç, përdorni këtë përbërje çdo...

Sa herë që qeshni, shprehni një emocion apo qëndroni shumë në diell një vijëzim i ri shtohet në fytyrën tuaj. Ky proces...

Ju bien flokët? Nuk keni pse shpenzoni shumë, bima tipike shqiptare ju ndihmon të...

Vuani nga rënia e flokëve? Tashmë zgjidhja është shumë pranë juash. Bima më efektive për të parandaluar rënien e flokëve dhe...

Vitaminat më të mira kundër plakjes së lëkurës – Ushqimet ku gjenden

Mirëmbajtja e shëndetit të lëkurës nuk kërkon vetëm aplikimin e kremërave dhe solucioneve të shtrenjta. Sekreti i vërtetë i...