Për herë të parë në historinë 111-vjeçare, ish-klubi i Pele përfundon në Ligën e...

Për herë të parë në historinë e saj 111-vjeçare, klubi brazilian i Santos do të luajë sezonin e ardhshëm në Ligën e...

“Fitoi skuadra më e mirë”, Guardiola: Po ndjehet presioni, Premier League e jashtëzakonshme

Momenti i keq që po kalon Manchester City në këto ndeshjet e fundit të Premier League, u konfirmua edhe në transfertën ndaj...

UEFA demanton lajmin se Championsin ua ka shitur arabëve

Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka reaguar pas lajmit të publikuar nga “OK Diario” se Ligën e Kampionëve ua ka shitur arabëve....

Liria assesi të këndellet, Rilindja 1974 e eleminon nga Kupa e Kosovës

Klubi prizrenas, FC Liria, gjendet në një krizë të rëndë të rezultateve. Përveç se në Superligë, Liria nuk mundi...

Messi shpallet “Atleti i Vitit”, sulmuesi: Isha në dyshim mes Amerikës dhe Arabisë Saudite

Në moshën 36-vjeçare, Lionel Messi është përzgjedhur nga revista prestigjioze “Time” si “Atleti i Vitit”. Në intervistën për...

Pritet vetëm zyrtarizimi, në Evropian çdo skuadër mund të regjistrojë vetëm 23 lojtarë

Kthim në të kaluarën. Në Kampionatin e ardhshëm Evropian, që do të zhvillohet në Gjermani, çdo përfaqësuese do të ketë mundësi të...

Bayern Munich transferon shokun e Uzunit, sulmuesi përfundon vizitat mjekësore në fshehtësi

Bayern Munich kryen goditjen e parë të merkatos, por jo për atë të janarit, por për atë të verës së ardhshme. Në...

Alarmon Shakohoxha: Shqipëria ende s’e ka vazhduar kontratën me Sylvinhon, ai është i tundur...

Gazetari sportiv, Dritan Shakohoxha, ka alarmuar në “Favorit” me lajmin e fundit rreth kontratës së trajnerit Sylvinho. Komentatori i...

Spalletti: Spanja, Kroacia dhe Shqipëria nuk janë të lumtura që “peshkuan” Italinë

Në shortin për Euro 2024 të hedhur në Hamburg të Gjermanisë më datë dy dhjetor, Shqipëria u shortua në Grupin B, aty...

Serie A ndan çmimet për sezonin e kaluar, lojtari më i mirë shpallet Osimhen

Në mbrëmjen e së hënës, Serie A ndau çmimet për sezonin e kaluar ku kampione u shpall skuadra e Napolit. Jo më...