Në një vend të madh evropian duan të ndalojnë vozitjen gjatë fundjavave?

Vendet në Evropë po luftojnë për të përmbushur kërkesat e “agjendës së gjelbër” në mënyra të ndryshme, por disa nga propozimet janë...

Gruaja sjell të vdekurin në bankë për të firmosur huanë, punonjësja e pyet: Pse...

Në pamje shihen momentet e pazakonta kur një grua sjell në bankë me karrige me rrota një kufomë, për nënshkrimin e nje...

Ekspertët rekomandojnë masazhën e buzëve me furçë të dhëmbëve, por pse?

Nëse doni të eliminoni qelizat e vdekura të lëkurës, thjesht aplikoni një shtresë të trashë shkëlqyesi në buzët tuaja, më pas i...

Njerëzit mund të kenë mikroplastikë në tru

Duket se ky zbulim i fundit mund të jetë i vështirë për t’u pranuar nga njerëzit në të gjithë botën. Pjesë të...

Studim: Përdorimi i telefonit gjatë ecjes mund të shkaktojë osteoartrit

Shumë njerëz e përdorin celularin gjatë lëvizjeve të tyre të përditshme. Një studim i ri nga shkencëtarët nga Universiteti...

Ndiheni sikur jeta po ju “fluturon”? Ja si ta ngadalësoni kohën

Ndërsa mosha rritet, me siguri ju duket sikur vitet fluturojnë. Nuk jeni vetëm ju, përceptimi ynë për kohën ndryshon në mënyrë të...

A janë robotët “miqtë apo armiqtë tanë”? – Çfarë mendojnë njerëzit në disa pjesë...

Shumica e njerëzve kanë frikë se robotët do të zëvendësojnë punët njerëzore dhe ndërveprimet sociale, sipas rezultateve të një sondazhi të ri.

Për një ditë të mbarë bëni këto 5 gjëra kur zgjoheni

A doni të qëndroni gjithë ditën të lumtur? Fillon me zgjimin e duhur. Në vend që të çoheni nga krevati me tringëllimën...

Një postim në dy platforma, WhatsApp zhvillon opsionin e ri

WhatsApp po zhvillon një opsion që do t’u lejojë përdoruesve të shpërndajnë postimet në status edhe në Instagram. Qëllimi...

Fëmijët po përballen me probleme mendore për shkak të telefonave të mençur

Fëmijëve të moshës dyvjeçare mund t’ju zhvillohen probleme të shëndetit mendor për shkak të telefonëve të mençur dhe tabletëve, paralajmërojnë shkencëtarët.