E kërkuan ekipet më të mëdha, ai e zgjedh këtë ekip

E kërkonin të gjitha të mëdhatë e Europës që nga Juventusit, Manchester City, Reali i Madridit etj., por talenti portugez Joao Felix...

Rashford e ka këtë kërkesë për Manchester United

Manchester United është mes rrezikut për të humbur Marcus Rashford me parametër zero pas një sezoni dhe pretendimeve të çmendura të lojtarit...

Manchester City e dëshiron këtë lojtar

Sulmuesi portugez, Joao Felix, i cili konsiderohet një nga talentet më premtues të futbollit ndërkombëtar, është gjithnjë e më pranë Manchester City-t.

Maurizio Sarri trajner i Juventusit

Tashmë është zyrtare, Maurizio Sarri emërohet trajnerin i Juventusit në Serinë A. Tekniku 60-vjeçar italian është liruar nga...

Edhe një shqiptar tjetër në FC Basel

Skuadra e Baselit njofton se ka transferuar futbollistin shqiptar Kemal Ademin nga Xamaxi. Sulmuesi Ademi u bashkohet shqiptarëve te Baseli, Taulant Xhakës,...

Bale drejt Bayern Mynih

Duket se e ardhmja e sulmuesit uellsian Gareth Bale është vendosur. 29-vjeçari do të luajë me Bayern Mynih sezonin e ardhshëm.

Fury e mund lehtësisht Schwarzin, meçi përfundon në rundin e dytë

Tyson Fury bëri një paraqitje të pamëshirshme duke e mundur Tom Schwarzin me nokaut në rundin e dytë, në meçin e kategorisë...

Strakosha drejt Premier League-s, ja në cilin ekip ai po shkon…

Lazio ka rënë dakort që portieri Strakosha të largohet nga ekipi në qoftë se nje ekip e paguan klauzolën e tij.

Xhaka befason me veprimin që bëri sonte kundêr Rashicës

Gjatë ndeshjes së yjeve në “Fadil Vokrri”, Granit Xhaka e festoi golin e tij duke bërë shqiponjën me duar, përkundër që para...

KBF Bashkimi përforcohet me Saranda Dacin e Prishtinës

KBF Bashkimi, pas transferimit të një prej basketbollisteve më të mira në vend, Arbnore Përqukut, ka arritur të sigurojë edhe shërbimet e...