Intervistë: Kryetari i Suharekës flet për problemet, investimet dhe premtimin për punësim

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në një intervistë për lajmi.net ka treguar për sukseset dhe sfidat gjatë kësaj pjese të...

Qosja: Fitorja e Albin Kurtit shpresë për gjithë shqiptarët, misioni bashkimi i Kosovës me...

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe...

3000 mij monitorues ruso serb, në kufi! Çfarë duhet të bëjmë? A janë këto...

(Nga një intervistë dhēnë sot nga Sociologu i njohur kosovar, Fadil Maloku) Kosova nuk i ka as kapacitetet...

Krerët e luftës duhet të largohen nga skena politike

Në mëngjesin e 15 janarit të vitit 1999, forcat serbe ndërmorrën një sulm kundër fshatit të Reçakut, në komunën e Shtimjes, në...

Ne gratë muslimane, nuk kemi nevojë të ndihemi të huaja në shtëpinë tonë

Sociologia Merjeme Gashi është e lindur në Mitrovicë. Studimet bazike universitare, por edhe ato Master në drejtimin e sociologjisë, i ka të...

Kosovën dhe Turqinë i bashkon jo vetëm interesi ekonomik por edhe historia

Kryetari i Odës Ekonomike Turke në Kosovë, Abdurrahman Balkiz, në një intervistë për KosovaPost flet për bashkëpunimin ekonomik mes Kosovës dhe Turqisë,...

Challandes flet për pritjet për “Euro 2020” e prurjet e reja

Sporti Total, i fundit për këtë vit vjen me intervistën e përzgjedhësit të Kosovës, Bernard Challandes. Sa din shqip,...

Prej 3 vitesh 17 vjeçarja shqiptare shkul flokët (VIDEO)

“Stop” ka udhëtuar drejt Shkodrës në familjen e Qamile Muharit. Ajo është nënë e dy fëmijëve dhe kërkon ndihmë për vajzën, Adelina...

Thaçi: Do të hapim ambasadë në Moskë pas marrëveshjes me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë me gazetën e Vjenës “Kurier” ka folur për situatën politike në Kosovë dhe rajon...

Gjermania do të njohë patentë shoferët e Kosovës

Gjermania do të njohë patentat e lëshuara nga Kosova dhe Shqipëria. Emigrantët shqiptarë në këtë vend kanë kohë që presin njohjen e lejes së drejtimit...