Korrupsioni në Kosovë diçka e zakonshme, politikanët të preokupuar për t’i shërbyer vetës

Eksperti i Ballkanit Perëndimor, Daniel Serwer është deklaruar se Serbia nuk është akoma e gatshme që të arrijë një marrëveshje për njohjen...

Qosja: Fitorja e Albin Kurtit shpresë për gjithë shqiptarët, misioni bashkimi i Kosovës me...

Akademiku shqiptar, autoriteti moral i shqiptarëve, këtej e andej kufirit, Rexhep Qosja dy ditë para zgjedhjeve shkroi editorialin “Zgjedhjet e parakohshme dhe...

Ne gratë muslimane, nuk kemi nevojë të ndihemi të huaja në shtëpinë tonë

Sociologia Merjeme Gashi është e lindur në Mitrovicë. Studimet bazike universitare, por edhe ato Master në drejtimin e sociologjisë, i ka të...

Prej 3 vitesh 17 vjeçarja shqiptare shkul flokët (VIDEO)

“Stop” ka udhëtuar drejt Shkodrës në familjen e Qamile Muharit. Ajo është nënë e dy fëmijëve dhe kërkon ndihmë për vajzën, Adelina...

Kosovën dhe Turqinë i bashkon jo vetëm interesi ekonomik por edhe historia

Kryetari i Odës Ekonomike Turke në Kosovë, Abdurrahman Balkiz, në një intervistë për KosovaPost flet për bashkëpunimin ekonomik mes Kosovës dhe Turqisë,...

Intervistë: Kryetari i Suharekës flet për problemet, investimet dhe premtimin për punësim

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në një intervistë për lajmi.net ka treguar për sukseset dhe sfidat gjatë kësaj pjese të...

3000 mij monitorues ruso serb, në kufi! Çfarë duhet të bëjmë? A janë këto...

(Nga një intervistë dhēnë sot nga Sociologu i njohur kosovar, Fadil Maloku) Kosova nuk i ka as kapacitetet...

Reja: Shqipëria ka potencial, por nuk vendos objektiva, ja pse pranova ofertën!

Edoardo Reja nuk premtoi objektiva madhorë në prezantimin e tij si trajner i kombëtares shqiptare por megjithatë ish-tekniku i Napolit dhe Lazios...

Më mirë reciprocitet sesa taksë ndaj Serbisë

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte politikë...

Kurti thotë se prioritet e ka luftën kundër korrupsionit dhe zhvillimin ekonomik

Albin Kurti, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, ka thënë se prioritetet kryesore të punës së tij nëse fiton zgjedhjet e 6...