Tuesday, March 26, 2019

DKA-ja në Prizren: 20 shkolla sot kanë mbajtur mësim pas vendimit të MASHT-it për...

Ministria e Arsimit e Republikës së Kosovës ditë më parë ka marrë vendim që të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të kompenzojnë orët...

Kërcënohet me jetë kryeministrja e Zelandës së Re: Ju e keni radhën

Një mesazh kërcënues ka shkuar në adresë të kryeministres së Zelandës së Re. Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern ka pranuar mesazhe kërcënuese në...

Sot i jepet lamtumira e fundit 7 vjecarit

7-vjeçari nga Kosova, Ilias Mahmuti, i cili në mënyrë barbare është mbytur me thikë nga një zvicerane në Bazel, do të varroset sot. Kështu...

Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

Të dielën mbushen plot dy dekada nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s në Kosovë kundër caqeve ushtarake e policore serbe. Sulmet e filluara...

Diplomacia kosovare në gjumë

Kosova ka mbetur pa ambasadorë në shumë shtete, duke përfshirë këtu Shqipërinë, Britaninë e Madhe, Austrinë, Australinë, Suedinë dhe Arabinë Saudite. Derisa nga MPJ-ja...

Gjermanët e gëzojnë Kryeministrin / “Der Spiegel” glorifikon Haradinajn, godet BE’në dhe Mogherinin që...

Javorja gjermane me ndikim që tradicionalisht ka qenë e ashpër me komandantët e luftës në Kosovë duke shkruar se ata janë të ndërlidhur me...

Vdes një 27-vjeçar në Opojë, rrezohet nga kali

Një 27-vjeçar ka vdekur sot në Opojë të Prizrenit pas një aksidenti teksa po kalëronte. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë...

Prezantohet draft dokumenti për strategjinë e zhvillimit të turizmit në Komunën e Prizrenit

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, në bashkëpunim me PPSE Program Swisscontact, në debatin publik të organizuar sot, kanë prezentuar draft dokumentin e hartuar për...

Synohet trajtim më i mirë i problemeve emergjente shëndetësore

Drejtoria e Shëndetësisë, e udhëhequr nga drejtori Visar Shehu, ka filluar të organizojë takime me institucionet e ndërhyrjes së shpejtë, për të diskutuar në...

Zyrtari i lartë i JICA viziton Prizrenin, menaxhimi i mbeturinave temë diskutimi

Zyrtari i lartë nga Agjencioni për Bashkëpunim Ndërkombëtar nga Japonia (JICA), Torii Kenjiro, i cili është njëherësh Drejtor i Divizionit për Evropën Lindore dhe...