Sot 53 raste të reja me koronavirus në Kosovë, asnjë në Prizren

Sot më 13 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 313 mostra të marra...

Punëtorët e marketeve, barnatoreve e furrëtarët nuk i marrin 100 euro shtesë

Punëtorët e dyqaneve ushqimore, furrave të bukës dhe barnatoreve, të cilët ishin në kontakt të drejtpërdrejtë me konsumatorin, kanë filluar t’i marrin...

Sot Halil Kastrati dhe djali i tij Uvejsi festojnë ditëlindjen

Halil Kastrati është ndër figurat më të njohura në Kosovë. Babai i tre djemve, ka zgjedhur si mënyrë të...

Infektologu reagon pasi qytetarët i drejtohen Prevallës: Mos e bëni veten për spital!

Infektologu Valbon Krasniqi, ka reaguar pas publikimit të disa videove duke u parë shumë qytetarë që me vetura të tyre ia kishin...

Thaçi pas heqjes së reciprocitetit: Tani presioni ndërkombëtar të drejtohet nga Serbia

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vendimit të fundit të Qeverisë së Kosovës për heqje të masave të...

Inspeksioni në Suharekë, mbyll bizneset që nuk zbatojnë Urdhëresën e Qeverisë

Kryetari i Komunës Bali Muharremaj, ka asistuar sot së bashku me Drejtorinë Komunale të Inspeksionit ku kanë inpsektuar lokalet dhe bisneset afariste...

Pas tetë javësh betejë me koronavirusin, fillon numërimi drejt zeros

Infektologu i Klinikës Infektive në QKUK, Valbon Krasniqi, bën të ditur se sonte kanë të shtruar 12 pacientë me Covid-19 ku 3...

Gjykimi i Besim Beqajt, Mimoza Kusari-Lilës, Nenad Rashiqit, e Dardan Gashit i paqartë për...

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka caktuar gjykatësin i cili do të gjykojë aferën e hidrocentraleve, ku për korrupsion po akuzohen katër...

Haxhi Avdyli: Po i lejoni dasmat, e nuk po i hapni shkollat

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka kritikuar Qeverinë Hoti pas lehtësimit të masave, ku hapi aeroportet e pishinat, por nuk i hapi...

Haxhiu: PDK’ja duhet të reformohet për të pasur një bashkëpunim me VV’në

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës janë për herë të parë dyjat së bashku në opozitë. Anëtarja e...