Bashkatdhetarët nuk do të dërgojnë më para në Kosovë, shkak koronavirusi

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka parashikuar rënie të të ardhurave dytësore në ekonominë e Kosovës, për shkak të pandemisë së shkaktuar nga...

Takohen Kurti e Haziri, mbyllin dyert për media për shkak të koronavirusit

Kryeministri në detyrë Albin Kurti është duke qëndruar për vizitë në qytetin e Gjilanit ku është pritur nga kryetari i komunës, Lutfi...

Serbia përgadit spitale të veçanta në Kosovë për serbët, Djuric: Edhe me miell i...

Drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për Kosovën, Marko Djuric, ka thënë se pushteti serb ka nisur me shndërrimin e disa zonave...

Thaçi e Kurti mund të përfundojnë në Kushtetuese

Prioritet për kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, do të jetë vazhdimi i menaxhimit të situatës me pandeminë e koronavirusit, para se t’i...

Kështu mund të veprohet me lëvizjen e lirë sipas Gjykatës Kushtetuese

Me 76 faqe aktgjykim, Gjykata Kushtetuese ka sqaruar se përse kanë konstatuar se vendimi i Qeverisë Kurti për kufizim lëvizjesh është i...

Inspeksioni në Suharekë, mbyll bizneset që nuk zbatojnë Urdhëresën e Qeverisë

Kryetari i Komunës Bali Muharremaj, ka asistuar sot së bashku me Drejtorinë Komunale të Inspeksionit ku kanë inpsektuar lokalet dhe bisneset afariste...

Edhe 20 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, numri total i të prekurve...

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar të hënën 129 mostra prej të cilave 20 kanë dalë pozitive.

Berisha: Ik n’shpi Albin se u bëre “rezil” duke rrejt!

Ish-deputeti i Nismës Socialdemokrate nga Prizreni, Zafir Berisha, vazhdon ta kritikojë Kryeministrin e Kosovës në detyrë, Albin Kurti. Berisha...

Dy shitës të fidanëve në Krushë konfirmohen me koronavirus, kërkohet që blerësit të paraqiten...

Selami Hoti, kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe,  ka njoftuar qytetarët se dy shitës të fidanëve në Malishevë kanë rezultuar...

Apeli i IKSHP-së: Në Brezovicë e Prevallë janë mbledhur grumbuj të njerëzve, kjo është...

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi, ka kërkuar nga qytetarët që ti përmbaheni rekomandimeve dhe të mos dalin në grumbuj...