Kim Mehmeti: Diplomatët habiten kur shohin burrështetas të pakorruptuar si Kurti

Nisur nga çfarë kanë trajtuar mediat ditën e sotme, akademiku dhe shkrimtari Kim Mehmeti shprehet se fjalimi i Albin Kurtit në Mynih...

Qosja përkrah idenë Thaçi-Vuçiq për shkëmbim territoresh: Do të zgjidhej përgjithmonë problemi Kosovë –...

I ftuar në një emision televiziv i cili do të transmetohet këtë të hënë, akademiku Rexhep Qosja, ka folur edhe për...

Kurti: Kam rezerva për marrëveshjet e nënshkruara sepse nuk kam qenë pjesëmarrës në negociata

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, tha për Radion Evropa e Lirë...

Lëndohen dy persona në një aksident trafiku në Randobravë të Prizrenit

Dy persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Randobravë të Prizrenit. Të lënduarit kanë...

Ky është 22 vjeçari që mbeti i vrarë në një kazino në Bllacë të...

Në mëngjesin e djeshëm pati të shtëna armësh në një kazino në Bllacë të Maqedonisë së Veriut. Nga këto...

Bahtiri e lartëson Kurtin: Me të kryeministër, kanë dështuar planet me harta në tavolinë

Kryetari i Mitrovicës jugore, Agim Bahtiri, ka thënë se ata që më parë i vendosen hartat në tavolinë për arritjen e marrëveshjes...

Serbia vazhdon provokimet, e nderon me çmim shkrimtarin Peter Handke

Autoritete serbe e kanë dekoruar shkrimtarin austriak dhe laureatin e Çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke për, siç thuhet, “kontributin e jashtëzakonshëm...

Larg përmbylljes së subjektivitetit ndërkombëtar

Kosova po shënon 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së saj, por ajo ende nuk ka arritur ta rrumbullakojë subjektivitetin e saj ndërkombëtar...

Kolegët e lajmërojnë në polici zyrtarin e burgut të Dyzit, po përdorte drogë

Forca të shumta policore janë parë mbrëmjen e së shtunës në burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz të Podujevës. Aryesja ishte...

Trysni diplomatike rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë

Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa...