Wednesday, January 16, 2019

Pirja e duhanit mund të shkaktojë diabet

Në të vërtetë, duhanpirësit kanë një rrezik 30-40% më të madh të zhvillimit të sëmundjes sesa joduhanpirësit dhe sa më i lartë...

Fuqia e jashtëzakonshme e trangujve turshi

Deri te rezultatet e tilla ka ardhur me studimin, i cili ka përfshirë 710 studentë duke përcjellë simptomat e tyre të frikës,...

‘Magjia’ që bëjnë farat e kungullit

Farat e kungullit janë një burim i mirë i magnezit, i manganit, i hekurit, i zinkut dhe i bakrit, shkruan "Zëri.info" përcjell...

Këto 6 pjesë të trupit nuk duhet t’i lani shpesh

Mund të jetë joshëse që tani të mësoni arsyet se pse këto gjashtë pjesë të trupit duhet t’i lini të paprekura.

Përse na hahet aq shumë në darkë?

Nuk është thjesht psikologjike, por e ka një shpjegim shkencor: në darkë, na gërryen uria më shumë sepse shtohet hormoni që stimulon...

As flokë të thinjur, as rrudha! Moshën mund ta ndalni tani dhe kjo është...

Rënia e flokëve, thinjat apo rrudhat janë shenjat kryesore të moshës, por shkencëtarët kanë hedhur një hap të madh për t’i ndalur...

Këto 9 lloje përqafimesh hedhin dritë mbi marrëdhënien tuaj, shikoni me kujdes

Jo çdo mashkull mund të shprehë dashurinë e tij haptazi. Fatmirësisht, gjuha e trupit mund të ndihmojë. A jeni kurioz të mësoni...

Mjekët e shpjegojnë: pse seksi është shumë më i mirë se stërvitja?

Prej një kohe të gjatë, mjekët e pranonin dhe e aprovonin rëndësinë e seksit në jetën e njeriut, por kur vinte puna...

Meshkujt që martohen me këto gra janë më të lumturit! Shkenca e konfirmon!

Gjatë gjithë jetës, femrat mundohet të gjejnë se çfarë pëlqejnë meshkujt tek një femër. Duke qënë se meshkujt janë natyra më të...

15 pyetjet më interesante të takimit të parë (për të mos u ndier në...

Janë ulur – mund t’i shohësh dhe të kuptosh që janë në takimin e parë prej 10 miljesh larg. Një vajzë dhe...