Nëse i lani atletet në rrobalarëse, shtoni këtë përbërës: Ky truk zgjidh problemin e...

Nëse keni një palë atlete apo këpucë të cilat i mbathni çdo ditë, ekziston mundësia e madhe që kanë filluar të lirojnë...

Ja çfarë do të shihni pak para se të vdisni

Përderisa vdekja afrohet, shumica e njerëzve shohin ‘vizione’ të shokëve apo familjarëve të afërm të cilët kanë vdekur kohë më parë, dhe...

Fëmijët flenë me ju gjatë natës? Këto janë arsyet pse po bëni një gabim...

Të gjithë fëmijët futen në krevatin e prindërve pas një ëndrre të keqe apo pas një zhurme të frikshme. Ky cikël përsëritet...

Mund të jetë një ‘bekim’ për trupin tuaj, njihuni me 5 arsyet pse duhet...

Me hir apo me pahir, dushi i ftohtë mund të jetë një bekim për trupin e njeriut. Ekspertët e shëndetit thonë se...

3 ditë pa bukë për të ‘ristartuar’ trupin

Shkollat kryesore të nutricionistëve kanë kritikuar si të pashëndetëshme dietat që këshillojnë ndalimin e ushqimit për orë, e në raste edhe për...

Arsyet pse nuk mund të flini pa përqafuar dikë apo diçka

Edhe pse ky zakon mund të jetë i lidhur me pozicionin gjatë të cilit flinim kur ishim në barkun e nënës, nuk...

Biznesmeni shqiptar: Po të ishte gjallë, Enver Hoxha do të bënte dashuri me mua

I suksesshëm në biznes, por aq edhe i famshëm në mediat rozë. Elton Ilirjani është një ndër personazhet publik më të komentuar...

3 shenjat që do ta kenë fatin me vete gjatë gjithë vitit 2021

Në vitin 2020 yjet nuk kanë qenë të favorshëm, por për fat në vitin 2021 parashikimet janë më inkurajuese, sidomos për disa...

Tetë lloje komplimentesh që më mirë të mos i bëni fare

“Sa bukur dukesh sot! Grimi bën magji tek të gjithë ëë!” Shembulli konkret i një komplimenti skandaloz që mund të të fyejë...

A mjafton dashuria për tu martuar?

Mrekullinë e dashurisë e ndjejmë atëherë kur zgjimet e ditëve tona ëmbëlsohen me të njëjtin përqafim”. Dashuria romantike