5 gjëra që tregojnë shumë për gjendjen financiare të dikujt!

Shumë njerëz përpiqen të duken më të pasur se sa janë realisht. Por për t’ia arritur qëllimit është shumë më e vështirë...

3 sekrete që do t’ju ndihmojnë të jeni më të lumtur

Të qëndrosh ulur në shtëpi duke lundruar në internet mund të jetë diçka që të fal rehati dhe të bën të ndihesh...

Në këto vende buzëqeshja mund t’ju sjellë telashe

Derisa në disa vende një buzëqeshje është një shenjë përzemërsie dhe ndershmërie, në pjesë të tjera të botës sugjeron mashtrim, imoralitet, marrëzi...

Biznesmeni shqiptar: Po të ishte gjallë, Enver Hoxha do të bënte dashuri me mua

I suksesshëm në biznes, por aq edhe i famshëm në mediat rozë. Elton Ilirjani është një ndër personazhet publik më të komentuar...

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur.

Ç’farë e bën një grua të lumtur?

Një grua mund të jetë e lumtur, pavarësisht rrethanave dhe faktit se është e martuar, e pasur apo e varfër, është me...

Hajduti përplaset me gjyshen e tij, nuk e dinte se ajo ishte mjeshtre e...

Një hajdut i cili hyri në banesën e 81-vjeçares Elizabeth McCray duke shpresuar për një plaçkë të lehtë, mësoi shpejt në një...

‘Romeo dhe Zhulieta’ e koronavirusit, çifti italian u dashurua nga ballkonet e shtëpive

Koronavirusi nuk arriti “ta vrasë” dashurinë. Kjo dëshmohet nga historia e një çifti në Itali që u njoh në ballkonet e shtëpive...

Pse njerëzit e kanë kthyer në trend përqafimin e lopëve

Bota është e mbushur plot me mënyra dhe teknika që ndihmojnë në qetësimin e trupit, shpirtit dhe mendjes. Përpos meditimit, jogës e...

Gabimet që i keni bërë për vite me radhë në kuzhinë

Veprimet dhe krijimet e pafund që ndodhin në kuzhinën tuaj mund ta bëjë të vështirë të vërehet nëse po bëni ndonjë gabim...