Më pak se 5 minuta: Kështu mund të bëni një maskë në kushte shtëpie...

Për më pak se 5 minuta ju mund të bëni një maskë kundër koronavirus në kushte shtëpie, shkruan Gazeta Metro.

Pesë këshilla si ta ndryshoni jetën tuaj, gjithmonë për mirë

Si ta ndryshoni jetën tuaj? Mënyra më e mirë për të arritur qëllimet tuaja dhe për të sjellë ndryshim të vërtetë në...

Mënyra e mençur për të punuar nga shtëpia në kohë koronavirusi

“Google”, “Microsoft”, “Twitter”, “Hitachi”, “Apple”, “Amazon”, “Chevron”, “Salesforce”, “Spotify”. Nga Britania e Madhe deri në Shtetet e Bashkuara të...

Ky është momenti kur një burrë përjetonte ngërçe të dhimbshme, durimi i tij i’u...

Angel Bermudez nga Kalifornia e Shteteve të Bashkuara, ka qenë duke u kthyer nga palestra, kur pjesën e poshtme të këmbës ia...

Rakia bën dëm! Thirrja e ekspertëve: Mos konsumoni alkool gjatë izolimit!

Vetëizolimi në banesa ka sjellë probleme të gjithë vendet e prekura nga koronavirusi, COVID-19. Përveç problemeve ekonomike, një dëm...

Talenti 13-vjeçar, Geart Ferhati, krijon projektin për takime të digjitalizuara mësues-prindër

Do t’ju njohim me një djalë shumë të talentuar në fushën e informatikës. Edhe pse është vetëm 13 vjeç, Geart Ferhati ka...

Si t’i ktheni në gjendje normale rrobat e zvogëluara nga larja në lavatriçe

Besojmë se ju ka ndodhur të paktën një herë që ndonjë prej rrobave tuaja të preferuara të jetë zvogëluar jashtëzakonisht shumë nga...

Njihuni me tri rregullat që ndihmojnë për të disiplinuar fëmijët

Nuk është detyrë e lehtë të disiplinoni fëmijën tuaj. Sepse kjo varet shumë edhe nga natyra e fëmijës. Sidoqoftë,...

Sa ujë duhet të pijë një grua shtatzënë?

Atëherë kur nuk e prisni mund të ndjehet sikur këshillat për gratë shtatzëna nuk mbarojnë kurrë! Ha këto ushqime! Shmang këto ushqime!...

Truk për pastrim të shporetit me tabletë për larje të enëve

Secila amvise heq të zitë e ullirit me derën e furrës e cila ndotet me rastin e çdo pjekjeje