Synohet sulmuesi i Italisë, Juventus “sakrifikon” një mesfushor

0
79

Wilfried Gnonto është objektivi më i ri i Juventusit. Sulmuesi i blerë nga Leeds United te Zurich për 4.5 milionë euro, është kthyer në një element të rëndësishëm edhe për Italinë.

Ndaj edhe kanë nisur edhe ofertat e para. Mediat italiane kanë zbuluar edhe planin e bardhezinjve për ta marrë 19-vjeçarin e talentuar.

Juventusi synon të përfshijë në marrëveshje mesfushorin Weston Mckennie, i cili është i huazuar te Leeds United.

Italianët ofrojnë kartonin e amerikanit për Gnonto dhe nëse ekipi anglez qëndron në Premier League kjo marrëveshje mund të arrihet. Në të kundërt “karta” Mckennie nuk vlen më.

Leave a Reply