Tuesday, March 19, 2019

Vuani nga gishtat e enjtur? Kini kujdes, janë shenjë e një problemi të rëndë...

Vuani nga artriti dhe inflamacioni ju ka shkaktuar enjtje të gishtave. Ose ndoshta keni konsumuar një vakt me shumë kripë dhe, si...

I ftohti mund të rrit rrezikun e infarktit? Disa këshilla për ta shmangur

Mes sporteve dimërore, afateve për të mbyllur në punë dhe pushimeve të verës dhe ushqimeve, kardiologët suedezë kanë ngritur alarmin: sulmet në...

Kujdes nga aftet në mukozën e gojës, këto raste mund të jenë shumë të...

Nëse ju ndodh që në orarin e drekës nga uria e madhe kafshoni sanduiçin tuaj dhe bashkë me të ndjeni dhe një...

Lidhja mes pagjumësisë dhe tensionit të larët/ Kjo është zgjidhja e duhur që ju...

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronike janë tejet të rrezikuar nga tensioni...

Largoni kilet e tepërta vetëm përmes çajit me kopër dhe kanellë

Kopër dhe kanellë janë disa nga përbërësit më të mirë për shkatërrimin e yndyrës së barkut. Këto mjete janë aleatë të shkëlqyeshëm...

Pse ndryshon forma e kërthizës te njerëzit

Kërthiza është në forma dhe madhësi të ndryshme tek njerëz të ndryshëm. Disa njerëz kanë kërthizë të dalë dhe disa të tjerë...

Gripi në Kosovë, katër të vdekur

Instituti Kombëtar ka njoftuar se është duke përcjellur me vëmendje ecurinë e gripit sezonal. Nga 1 tetori deri më sot në Institutin...

Kura natyrale me gjethet e dafinës që po i lë të gjithë pa fjalë

Gjethet e dafinës janë të pasura me përbërës bimorë, vitamina dhe minerale plot vlera. Zgjidhje për refluksin ose urthin:

Kura me rigon dhe vaj ulliri që na vjen në ndihmë për rastet më...

Rrugët e frymëmarrjes janë rregullisht të ekspozuara ndaj toksinave, viruseve dhe baktereve të cilat mund të shkaktojnë një sërë sëmundjesh.

Probleme me zorrën e trashë? Provoni këtë pije të shëndetshme dhe efektive për kurim

Zorra e trashë është një nga pjesët më delikate të zorrës tonë. Ne duhet të bëjmë gjithçka të mundur për ta ruajtur...