Saturday, January 19, 2019

Këto ushqime përmirësojnë shikimin tuaj

Ushqimi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e syve. Vitamina C, E, A dhe zinku ndihmojnë në uljen e problemeve të...

Zbuloni se kur duhet të zgjoheni që të mbeteni më lehtë shtatzënë

Rezultatet e hulumtimit u prezantuan në një konferencë të Shoqatës Britanike të Fertilitetit. Sipas këtyre rezultateve, pothuajshe dy të tretat e grave...

Ja nga cila sëmundje jemi të rrezikuar nëse ndihemi të përgjumur gjatë ditës!

Personat të cilët ndihen të përgjumur gjatë ditës kanë shumë gjasa që të vuajnë nga sëmundja e Alzaimer sipas një studimi të...

Zbuloni metodën si ta verifikoni nëse buka që hani çdo ditë ka apo jo...

Për të rinj dhe të rritur, konsumimi i bukës është shumë i rëndësishëm për shëndetin. Studime të shumta kanë provuar vlerat që...

Infeksionet virusale rrisin rrezikun nga astma

Infeksionet virusale tek të sapolindurit dobësojnë një pjesë të sistemit të imunitetit dhe rrisin rrezikun e shfaqjes së astmës më vonë gjatë...

Vuani nga lëkura e thatë në dimër? Zhdukeni me këto 5 mënyra

Gjatë muajve të dimrit, temperaturat ulen shumë. Është e mundshme që lëkura juaj të vuajë nga kjo.Për shkak të të ftohtit, lëkura...

Djersitjet gjatë natës/ Sëmundjet që paralajmërojnë dhe kur duhet të shqetësoheni!

Djersitjet e natës i referohen çfarëdo djersitjeje të tepërt, që ndodh gjatë natës. Megjithatë, në qoftë se dhoma juaj e gjumit është...

Disa nga efektet pozitive se përse duhet ta konsumoni çajin e zi

Në ditët e sotme çaji i zi përbën një ndër preferencat kryesore të njerëzve, kjo si rezultat i përfitimeve shëndetësore që ai...

Çfarë duhet të dini për aknet në zonën intime?!

Sa e sa herë keni menduar që nuk mjaftojnë vetëm aknet në fytyrë por tani dhe në pjesë të ndryshme të trupit!

Yndyra në zona të caktuara të trupit lidhet me sëmundje të ndryshme

Ideja e disa kilogramëve më shumë mund të mos na trembë aq shumë në fillim, por më pas kur mendojmë për stinën...