Cilat janë frutat e duhur që mund t’i konsumoni në këtë kohë

Nëse nuk i pëlqeni dredhëzat, atëherë duhet t’i lexoni disa nga përfitimet shëndetësore që ato kanë. Jo vetëm që kanë një shije...

20 vetitë kuruese të hithrës, ja si ta përdorni për efekte të mrekullueshme

Në Shqipëri përdorimin më të shpeshtë e gjen si mbushje në gatimet e byrekut, por edhe të zier si sallatë.

Shkencëtarët zbulojnë një tjetër lloj të koronavirusit te lakuriqët e natës

Hulumtimi i fundit tregon se virusi Covid-19 ka të ngjarë të evoluojë në mënyrë të natyrshme. Koronavirusi filloi nga...

Receta çudibërëse në luftë kundër Coronavirusit

Dr Ismail Lutolli, specialist pediatër, Subspecialist Dietolog – Nutricionist, Subspecialist Hematolog Onkolog. Koronavirusi po përhapet me shpejtësi duke marrë me...

Vaksina kundër koronavirusit të ri sipas të gjitha gjasave do të jepet në dy...

Që të fitohet imunitet i plotë, njerëzit sipas të gjitha gjasave do të duhet të vaksinohen kundër koronavirusit të ri dy herë,...

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga...

OBSH me studim të ri rreth asaj se a duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19.

Gjashtë shkaqet e zakonshme të dhimbjes së shpinës

Një nga sëmundjet më të zakonshme me të cilat përballen njerëzit është dhimbja e shpinës dhe shumica e njerëzve e përjetojnë këtë...

Çaj i fuqishëm nga kufirma: Çfarë mund të shërojë një filxhan i kësaj bime!

Kufirma është bimë e cila që nga lashtësia mbron nga problemet e ndryshme shëndetësore, ndërsa njëherësh është edhe ilaçi i vetëm popullor...

Boronica e ul tensionin e gjakut

Fitokemikalet që i japin ngjyrën blu boronicave mund të përmirësojë seriozisht shëndetin kardiovaskular, tregojnë studimet më të fundit. I...

Bllokimi nga koronavirusi ndikon mirë për sëmundjet e zemrës dhe goditjet në tru

Nga një vëzhgim gjatë pandemisë është vënë re numri i ulët i pacientëve që vijnë në urgjencat e spitaleve nga sulmet akute...