Dieta me makarona, bën mrekulli për pak kohë

Një studim mbi dietën e më shumë se 23 mijë njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar i makaronave shoqërohet me një...

Kremi kundër diellit, cilët janë përbërësit e dëmshëm dhe kujdesi që duhet bërë

Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të...

Mënyra më e mirë për shërimin e nervit shiatik

Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga dhimbjet e shkaktuara nga nervi shiatik, ishijasi, e dini se kjo nuk është aspak e këndshme.

Shëron dhjetëra sëmundje, këto janë arsyet se përse duhet të hanin kungull dhe farat...

Pasi të lexoni këtë tekst, me siguri më shpesh do të konsumoni kungullin dhe farat e tij, të cilat janë plot përbërës...

Pajisja që e mban gjallë një pacient në Infektivë me Covid-19: Mësoni pak për...

Respiratori nuk është një maskë oksigjeni e vendosur mbi gojë ndërsa pacienti qëndron i qetë dhe lexon gazetën. Ventilimi...

Të vërtetat që mund të mos i dini për tabletën kundër shtatzënisë

Nëse je një nga zonjat që ke zgjedhur si metodë kontraceptive pilulën apo edhe nëse ke vendosur të zgjedhësh këtë mënyrë në...

Për ata që flejnë gjatë ditës, ka një lajm të mirë

Për të gjithë fansat e gjumit të ditës, ka një lajm të mirë. Të dremisësh në drekë një ose dy herë gjatë...

CNN: Konfirmohet mutacioni i ri i virusit, përhapet 9 herë më shpejt se ai...

Një studim i fundit ka gjetur prova të forta, se një formë e re e koronavirusit është përhapur nga Evropa në ShBA....

Pse pecetat e lagura konsiderohen rrezik për fytyrën

Pecetat e lagura janë të thjeshta për t’u përdorur dhe nuk zënë shumë vend. Ato gjithashtu mund të heqin make up-in, por...

Konsumojini për 3 ditë rresht : 20 kokrra qershi në ditë, kjo është një...

Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfarë kishim...