Befason Hetem Ramadani: Nuk po vret koronavirusi, kjo është e vërteta

Këtë të premte në studion e “Abc-ja e Mëngjesit” ka qenë inxhinieri, biznesmeni dhe studiuesi Hetem Ramadani, i cili është shprehur se...

Receta çudibërëse në luftë kundër Coronavirusit

Dr Ismail Lutolli, specialist pediatër, Subspecialist Dietolog – Nutricionist, Subspecialist Hematolog Onkolog. Koronavirusi po përhapet me shpejtësi duke marrë me...

Kompania e duhanit thotë se ka gjetur vaksinën kundër koronavirusit, kërkon ndihmën e shtetit

Prodhuesi i cigareve Benson & Hedges dhe Lucky Strike pretendon se ka krijuar një vaksinë kundër Covid-19, të bërë nga bimët e...

Pija që ndihmon të pastroni arteriet e bllokuara dhe ti shpëtoni atakut të zemrës!

Arteriet bllokohen nga indet yndyrore dhe ky lloj i bllokimit parandalon rrjedhën e duhur të gjakut dhe nëse nuk trajtohet në kohë...

Tensioni i lartë i gjakut dhe koronavirusi / Çfarë duhet të dini

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, duhet të tregojnë shumë kujdes gjatë pandemisë së Koronvirusit.

Pulmologu kosovar tregon qartë: Ja çka i bën trupit koronavirusi, mushkëritë janë më të...

Pulmologu kosovar, Besim Morina, ka thënë se përhapja e pandemisë, Coronavirus, që bëhet përmes ajrit, kontakti i parë që bien janë organet...

Simptoma e re e koronavirusit: Një shenjë në buzët tuaja duhet të jetë një...

Koronavirusi gjithnjë e me shume po pushton boten, ndërsa pandemia po arrin kulmin. Sidoqoftë, pasi virusi është ende i ri...

‘Burrat e Kosovës kanë spermën më të dobët në Ballkan’, deklarata e gjinekologes kosovare

Gjinekologia e njohur, Aida Kumnova më herët kishte diskutuar për shkaqet që bëhen pengesë për t’u bërë prindër, duke thënë se burrat...

Dëgjoni si tingëllon kolla e njeriut të sëmurë me koronavirus (VIDEO)

Në muajt e fundit, tema kryesore e të gjitha medieve botërore ka qenë infeksioni në rritje Covid-19, dhe numri i të infektuarve...

Preshi është më shumë së një perim, forcon eshtrat dhe ul presionin e lartë

Për një kohë të gjatë, preshi është parë si një perim me të cilin kanë gatuar vetëm shtresat e varfëra, por më...