Vajrat që ndihmojnë për të shpëtuar nga fryrja e barkut

0
253

Një në dhjetë persona përjetojnë atë fryrjen e stomakut për arsye të ndryshme.  Kjo mund të kthehet në një problem të madh, duke shkaktuar një ënjtje të dukshme. Ju mund të ndryshoni disa gjëra për të përmirësuar gjendjen tuaj.

Fryrja e stomakut mund të shkaktohen nga ushqimet e mëposhtme:

– Frutat dhe perimet – lakër brukseli, lakër, lulelakër dhe karrota përmbajnë niseshte që shkakton gazra dhe fryrje.

– Produktet e qumështit përmbajnë laktozë dhe sheqer që mund të shkaktojnë dhimbje dhe siklet intestinal nëse trupi juaj është i ndjeshëm ndaj tij.

– Ënbëlsirat përmbajnë fruktoz, dhe shumë njerëz kanë probleme me tretje për shkak të tyre.

Zvogëlon inflamimin e zorrëve dhe lehtëson dhimbjen e shkaktuar nga dhimbje. Kamomila lehtëson diarrën, urthin kronik, humbjen e oreksit dhe të vjellat. Ky vaj mund të ju ndihmojë gjithashtu të shkundni toksinat nga trupi juaj.

ka një aftësi të madhe për të lehtësuar sëmundjet e lëvizjes, të vjellat, humbjen e oreksit dhe dhimbjen. Falë vetive të tij, xhinxheri mund të zvogëlojë fryrje, gazrat dhe parehati të barkut.

Është vaji më i mirë që do të përdorni ndonjëherë për të lehtësuar gazin dhe frymëmarrjen. Ju mund të merrni këtë vaj në formë kapsule ose ta aplikoni në lëkurë në vendin që ndjeni fryrje. 

Leave a Reply