Receta me hudhër, ju dobëson si me “magji”

0
79

Pesha e tepët është përherë problem, e cila në jo pak raste mund të kthehet në shqetësuese.

Ka shumë kura natyrale për t’u dobësuar.

Një ndër to është edhe ajo me bazë hudhre, rezultatet e së cilës do të vihen re në kohë të shkurtër.

Përgatitja e Kurës me Hudhra

Përbërësit

12 thelpinj të mëdhenj hudhre

Dy kokrra limoni

1 ½ l ujë

Si ta përgatisni

Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes.

Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prijini në copëza të vogla me gjithë lëkurë.

Vendosni ujin në një tenxhere.

Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zjar.r të ziejnë për 15 minuta.

Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni.

Si ta konsumoni këtë kurë

Lëngun e përftuar mund ta ndani në tre doza për çdo ditë.

Rekomandohet që të pini nga një filxhan çaji me këtë lëng para secilit nga tre vaktet e ngrënies.

Kura përdoret për tre ditë rresht.

Leave a Reply