Maskë detox për flokët me dy përbërës

0
519

Edhe floëkt kanë nevojë për një maskë detox, e këtë mund ta përftoni prej dy përbërësve.

Ndërsa ende jeni duke qëndruar në shtëpi, është koha ideale për të bërë një maskë me limon dhe xhenxhefil që do të ndihmojë për të detoksifikuar flokët tuaj.

Çfarë ju nevojitet?

2 limonë, 1 copë e vogël xhenxhefil, gjethe nenexhiku (sipas dëshirës) dhe 2 lugë gjelle ujë.

Vendosni tre përbërësit e parë në blender dhe më pas shtoni ujin. Aplikoni maskën në flokë të lagur dhe butësisht masazhoni për një minutë para se të bëni dush si zakonisht. Këtë maskë mund ta përdorni një herë në dy javë. 

Leave a Reply