Të shtunen pritet të mbahet seanca për votimin e Qeverisë së re

0
315

Zhvillimet politike në vendin tonë po marrin hov dhe kahje brenda ditës.

Qysh pas mocionit të mosmbesimit nga LDK, e me përkrahjen edhe të partive të tjera opozitare për të rrëzuar Qeverinë Kurti, tashmë një koalicion i ri pritet ta udhëheq vendin, që pritet të drejtohet pikërisht nga ish-zëvëndëskryeministri i shkarkuar, Avdullah Hoti.

Ndërsa, burime të Indeksonline mësojnë se këtë të shtunë pritet të mbahet edhe edhe seanca, një plan ky nga partitë që kanë rënë darkord për qeverisjen e shtetit të Kosovës.

Mësohet gjithashtu se për një dakordim të plotë, nesër subjektet politike në krye me LDK-në, do të takohen dhe do të vendoset përfundimisht për mbajtjen e seancës për votimin e Qeverisë së re, ditën e shtunë./Indeksonline

Leave a Reply