Mustafa: Puna e bujqve nuk do të ndalet, mund ta punojnë tokën nga ora 06:00 deri në orën 20:00

0
441

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka njoftuar se puna e bujqve nuk do të ndalet.

Mustafa tha se orari i qarkullimit për bujqit individual do të jetë nga 06:00 deri në 20:00, duke krijuar masa lehtësuese për bujqit.

Njoftimi i plotë:

Leave a Reply