Kështu mund t’i lyeni flokët në kushte shtëpie (VIDEO)

Boja ka filluar të dalë, thonjtë po rriten, qimet gjithashtu. Karantina nuk dihet edhe sa do të zgjasë, kështu që është koha...

Ja si mund të hapni ngjyrën e flokëve në shtëpi në mënyrë natyrale

Hapja e ngjyrës tuaj të flokëve madje edhe një hije e vetme kërkon aftësi, veçanërisht kur zbardhuesi është në përzierje.

Maska nga majoneza përtërin flokët e thatë dhe të dëmtuar

Efekti i majonezës për flokë është më i fortë sesa efekti i preparateve të gatshme, ku duhet që, një herë në...

Maska me përbërës natyralë që u rikthejnë formën më të bukur kaçurrelave

Hidratimi i flokëve duhet të jetë një hap i rutinës së kujdesit që asnjë vajza nuk duhet ta anashkalojë.

Ja fustanet që do të veshim këtë sezon (FOTO)

Le t’i hedhim një sy veshjeve më të bukura me printe lulesh që stilistët kanë sjellë në pasarela këtë sezon; le të...

Ja si mund t’i bëni vetullat e trasha brenda javës

Vajrat “magjike” Kujdesi ndaj lëkurës dhe flokut janë thelbësore për një pamje më të bukur. Rëndësi të madhe dhe rol mjaft të...

2 maska në kushte shtëpie për pastrimin e thellë të fytyrës

Sikur të mos mjaftonin ‘shqetësimet’ e garderobës, mëngjesit shpesh i shtohet edhe nje fyyrtë e lodhur, pavarësisht gjumit. Për të evituar këtë,...

Ja pse është e rëndësishme të bëni pushim nga rutina e kujdesit ndaj lëkurës

Disa mund të jenë mësuar për të marrë një pushim nga grimi. Por, kur bëhet fjalë për rutinën tuaj të kujdesit për...

Rrudhat nuk shkaktohen vetëm prej moshës, njihuni me faktorët e tjerë

Qeskat e syve dhe rrudhat perceptohen gjithmonë si probleme që kanë të bëjnë me moshën. Në fund të fundit, me kalimin e...

Shpëtoni nga puçrrat e kuqe në mjekër, këto janë mënyrat efikase nga dermatologët

Aknet në mjekër janë një shenjë që tregon ardhjen e periodave tek gratë apo një çrregullim hormonal. Siç...