Maskë detox për flokët me dy përbërës

Edhe floëkt kanë nevojë për një maskë detox, e këtë mund ta përftoni prej dy përbërësve. Ndërsa ende jeni...

Si t’i pastroni thonjtë nga kërpudhat

Kërpudhat në thonj janë sëmundje shumë e zakonshme. Si të shpëtojmë nga kjo plagë, ekziston një zgjidhje e thjeshtë.

Njihuni me rregullat e arta për të krijuar vetullën perfekte

Vetullat duket të jenë aq të vështira për t’u rregulluar ashtu siç duhet. Instagrami dhe mediat e tjera sociale na mësojnë se...

Hiqni pikat e moshës, rrudhat, pikat e zeza, yndyrën e tepërt në fytyrë dhe...

Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një mënyrë super të natyrshme për të marrë lëkurë të butë, të përsosur. Është një...

5 gabimet që duhet t’i shmangësh çdo natë kur pastron fytyrën

Kujdesi për fytyrën është një punë e vazhdueshme dhe e përditshme. Ndonjëherë, sado përpiqesh që të jesh e kujdesshme, janë disa veprime...

Naltina Maloku thyen kufijtë, blogerja që po bashkëpunon me trendet më të njohura europiane

Vajza e sociologut kosovar Fadil Maloku, NALTINA po bëhet gjithnjë e më e njohur si blogere që u përshtatet trendeve bashkëkohore.

Kjo është ngjyra e flokëve më tundese për vjeshtën 2020

Profesionistë të ndryshëm për ngjyrat e flokëve shprehen se kur temperaturat bëhen më të ftohta, klientët bëhen më të ngrohtë. Nëse pranvera...

Ju duhet vetëm uthull molle, njihuni me maskën që bën mrekullinë në 5 minuta

Asnjë nuk do të ketë flokë të yndyrshëm, që duken të pistë dhe të vajosur. Gjithsesi kjo nuk është rrjedhojë i moslarjes....

Ja disa truke se si t’iu shtoni më shumë vëllim flokëve të holla

Flokët tona, si çdo pjesë tjetër e trupit, kanë nevojë për kujdes të veçantë dhe vëmendje. Flokët e dëmtuara...

Zbokthi nuk do të jetë më një problem, falë këtyre produkteve që ju ndodhen...

Zbokthi është një problem shumë i madh për ata që “e vuajnë”, pasi përveçse nuk duket mirë estetikisht, ul vetëbesimin e njerëzve....