Sfidë për një vend në Ligën e Kampionëve, Rrahmani kundër Vedat Muriqit

0
27

Skuadra e Napolit sonte e pret në shtëpi Lazion, takim i vlefshëm për xhiron e 32-të në Serie A.

Një ndeshje, një ‘luftë’ për një vend që çon skuadrat në UEFA Champions League, shkruan IndeksOnline.

Napoli – Lazio (20:45), gjithashtu është një ndeshje mes shqiptarëve. Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj do të përballen kundër, Vedat Muriqit, Thomas Strakoshas dhe Marco Alia.

Megjithatë, edhe pse pesë shqiptarë – vetëm një mund të startoj në këtë takim. Ai është Elseid Hysaj.

Formacionet e mundshme:

NAPOLI (4-2-3-1): Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Hysaj (Mario Rui); Fabian Ruiz, Bakayoko; Lozano (Politano), Zielinski, Insigne; Mertens. (Gattuso).

LAZIO (3-5-2): Reina; Marusic, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Fares; Correa, Immobile. (Inzaghi Simone).

Gjyqtari: Marco Di Bello di Brindisi.

Leave a Reply