Nesër fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

0
378

Nesër më datë 24 prill do të filloi muaji i madhërishëm i Ramazanit.

Drejtuesit e komunitetit mysliman në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut njoftuan se agjërimi do të nis nga e premtja.

Me këtë rast myftiu i Kosovës Naim Tërnava, në orën 11:00 do t’i drejtohet besimtarëve me një mesazh.

Leave a Reply