Vdes aksidentalisht ish-ushtari i UÇK-së i Batalionit të III-të të Brigadës 121 “Kumanova”, Osman Seferaj

0
137

Ka ndërruar jetë aksidentalisht ish-ushtari i UÇK-së në Zonën e Suharekës, Osman Seferaj.

Lajmin për vdekjen e ish-ushtarit e ka dhënë ish-Komandanti i Batalionit të III-të të Brigadës 121 “Kumanova”, Zenel Zekolli. Seferaj ishte pjesë e këtij batalioni deri në përfundimin e luftës. Ai ishte ushtarë i kompanisë ‘Bislim Zekolli’ në Bllacë.

“Edhe ti Osman Sefaraj a’ 😭😭
Po dje e varrosem Faik Zekollin!😭 sot ti paske humbur jeten aksidentalisht!😭
Bashkluftëtari ynë Osman Seferaj nga Gjinoci i Therandes, qysh në filim të luftes zgjodhi Bllacen Legjendare per të luftuar kunder okupatorit Serb.
Nuk na u ndave asnjëherë , ishe dhe do të mbetësh i pa harruar në zemrat tona!😭🇦🇱
Luftëtari i UÇK-së Osman Seferaj!
Jam krenarë që ju kisha ushtarë të lirisë!
Lavdi jetës dhe veprës tënde Osman Seferaj.😭😭🇦🇱🇦🇱”, ka shkruar Zekolli në profilin e tij në ‘facebook’./04 Online

Leave a Reply