Haradinaj citon Haxhi Zekën: Po majt besën nërmjet vedit s’ka ç’na ban krajli as mbreti

0
27
Ramush Haradinaj - Kryeministër i Republikës së Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherit kandidat për President të Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar Lidhjen e Pejës në 122 vjetorin e themelimit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj është shprehur mirënjohës për Haxhi Zekën dhe atdhetarët që ishin themelues të Lidhjes së Pejës.

“Përjetësisht mirënjohës Haxhi Zekës dhe atdhetarëve themelues të Lidhjes së Pejës”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë:

“Ta mani besën

siç e kemi pasë,

Po majt besën

nërmjet vedit

S’ka ç’na ban

krajli as mbreti…”

Përjetësisht mirënjohës Haxhi Zekës dhe atdhetarëve themelues të Lidhjes së Pejës.

Leave a Reply