Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë viziton Abdixhikun

0
39

Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku priti në takim Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl.

Gjatë takimit u diskutua për situatën aktuale politike në vend, formimin e institucioneve të Kosovës, platformën e kryetarit të LDK-së si dhe për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Lajmi u bë i ditur përmes zyrës së informimit të LDK-së.

Leave a Reply