169 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

0
38

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 14 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Ferizaj (7), Prishtinë (4), Shtime (1), Gjakovë (1) dhe Mitrovicë (1).

Po ashtu, janë shëruar 6 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 105,597 raste.

Kurse numri i rasteve aktive është 169, asnjë prej tyre në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 108,031 raste nga 715,200 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,265 raste të vdekjes.

Leave a Reply