Horoskopi javor nga Paolo Fox, zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për data 7-13 qershor

DASHI: Këtë javë planeti Mars do të kthehet në pozicion të favorshëm për Dashin. Duke filluar nga dita e...

Ky është vendi që prodhoi rastësisht kosin dhe e shpërndau në të gjithë botën

Në këtë vend, kosi është kudo, në dyqane e në lokale, dhe është baza e pjatave tradicionale si taratori, apo “snezhanka”, një...

Dy mënyra të thjeshta për të hequr njollat e pudrës nga rrobat

Shumë femra vendosin makijazh në baza ditore, megjithatë, ndonjëherë për shkak të nxitimit mund të ndodhë që t’i ndotni rrobat ose mobilet...

Si të hiqni rriqrën pa piskatore dhe pa fije peri: Një truk për ta...

Rriqrat mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin e njeriut dhe qe se si t’i largoni pa dhembje dhe në mënyrë të sigurt

Gjobë deri në tre mijë euro për ata që vjedhin rërën e këtij plazhi

Dhjetëra njerëz po përballen me gjobë deri në tre mijë euro për heqjen e rërës së plazhit nga ishulli italian i Sardenjës.

Kërkonte ndihmë për familjen tash e disa muaj, emisioni i Edita Dolit nxjerr pamjet...

I riu i cili kërkonte ndihmë nga njerëzit për dhurim të parave dhe për ndihma, Fitim Pireva, është zbuluar nga emisioni ‘Radar’,...

82 mijë euro kush e kap këtë peshk

Një tregtar anijesh po i dërgon peshkatarët në një gjueti të pazakontë thesari për një peshk specifik, duke premtuar se personi që...

Rekordi është 15 sekonda: A mund ta gjeni shpejt skarën e fshehur në ilustrim?

Merrni një kronometër dhe përpiquni të gjeni zgjidhjen sa më shpejt të jetë e mundur. Enigmat shpesh i sfidojnë...

Barack Obama flet hapur: Takimi me alienë do të nxitë krijimin e “religjioneve të...

Barack Obama mendonte që takimi i parë i njerëzve me alienë dhe UFO do të ndante njerëzimin në vija të reja fetare....

Gropa gjigande që çdo ditë vijon të gllabërojë tokë

Një grope gjigande që vijon të zgjerohet çdo ditë po shqetëson banorët në një zonë rurale të shtetit të Meksikës, Puebla.