Studimi: Përdoruesit e iPhone janë më inteligjentë se përdoruesit e Samsung

Sado paradoksale të duket një studim ka arritur në përfundimin se personat që kanë në përdorim një iPhone janë më inteligjentë se...

Ndodh mrekullia për nënën shqiptare/ Lind 5 fëmijë pas 10 vitesh martesë

Një Nenë Kosovare ka lindur 5 fëmije pas 10 vitesh martese ne spitaIin shtetërore. Ndërsa...

U bë gati t’i propozonte për martesë, por shqiptari bëhet gazi i botës: Edhe...

Albert Ndreu 26 vjeç kaloi dy javë duke planifikuar propozimin e tij pasi bleu një unazë për të dashurën Valerija Madevic.

Adoptuan vajzën e vogël me ngjyrë, por pasi familja mësoi historinë e saj, ata...

Jessica dhe Adam Davis kishin katër fëmijë, por vendosi të adoptojë një fëmijë nga Afrika. Ata u njohën me një vajzë gjashtë...

Emri juaj sipas shkronjave, çfarë kuptim ka?

Më poshtë mund ta lexoni një formë interpretimet të karakterit njerëzor, bazuar në shkronjat e emrit. Por, se a pajtoheni apo jo,...

Njihuni me historinë e dhimbshme të 12 vjeçarit që ruan delet në malet e...

Është vetëm 12 vjeçar dhe shumicën e kohës së tij nuk e kalon duke luajtur me shokët e lagjes por duke punuar...

Momente tmerri: Prifti del nga kisha për të ikur nga shpërthimi në Bejrut derisa...

Një video që është bërë virale në internet tregon momentin kur muret e një kishe fillojnë të dridhen pas shpërthimit të rëndë...

Pamje fantastike të Kosovës nëpërmjet dronit vijnë nga i riu nga Suhareka: Ky është...

Ylber Kabashi i cili me profesion është fotograf, ka realizuar një video të shkurtër përmes secilës shpalos bukuritë natyrore të Kosovës, shkruan KultPlus.

Ndodh çudia/ Pranë Shqipërisë bie 25 cm dëborë në mes të verës

Rajoni i “Stelvio Pass” në veri të Italisë sot është zbardhur nga bora. Rreth 25 centimetra borë kanë mbuluar...

Trondit shkenca: Trupi i vdekur do ngrijë dhe ngjallet pas disa kohësh

Lajmi i madh vjen nga Britania e Madhe. Një gjykatës britanik ka dhënë një vendim historik, por edhe shumë...