Policia zvicerane gatuan flija bashkë me kosovarët

Policia zvicerane i ka ndihmuar disa kosovarë që të gatuajnë flija në parkun e një kantoni në Zvicër. Në...

Mësoni përse në disa raste kur takojmë dikë ‘na zë rryma’

Kush e di sa herë do të keni marrë një lloj rrufeje pasi prekni një person. A keni menduar...

Studentët që kërkojnë të drejtën për të kopjuar

Disa studentë indianë pretendojnë se praktika e kopjimit është një e drejtë demokratike e tyre, të tjerë përdorin influencën politike dhe paratë...

U varros nga i biri/ Momenti kur policia nxjerr të gjallë nga varri 79-vjeçaren...

Polcia në Kinë, ka nxjerrë nga varri një  grua të moshuar me aftësi të kufizuara, e cila u varros e gjallë nga...

Kafe turke për një jetë të gjatë? – Zbuloni faktet shumë interesante

Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan...

Pamje fantastike të Kosovës nëpërmjet dronit vijnë nga i riu nga Suhareka: Ky është...

Ylber Kabashi i cili me profesion është fotograf, ka realizuar një video të shkurtër përmes secilës shpalos bukuritë natyrore të Kosovës, shkruan KultPlus.

Shtatë dobitë fizike dhe shpirtërore të agjërimit gjatë Ramazanit

Agjërimi gjatë muajit të bekuar të Ramazanit sjell më vete shumë dobi. Ndër to po ju rendisim shtatë: “NATA...

Nuk do ta besoni, këta janë emrat shqiptarë që ndalohen edhe me ligj

Në zyrat e Gjendjes Civile në Republikën e Shqipërisë, ekziston një listë me emrat e papërshtatshëm (antroponime) të ndaluar.

12 ekspertë botërorë vënë në dyshim panikun lidhur me koronavirusin e ri

Frikë dhe antifrikë, por po zien bota shkencore për koronavirusin. Të gjithë shtetet kyresore kanë mobilizuar institucionet e tyre kërkimore në fushën...

Mjekët i thonë familjes së babai ka vdekur, ata e gjejnë të gjallë në...

67 vjeçari Juan Jose Munoz Romero u dërgua dje me urgjencë në një klinikë në Kolumbi me presion të lartë të gjakut...