Pse çiftet e martuara në Japoni, flenë veç e veç?

Shtëpitë dhe apartamentet më të vogla nuk ndalojnë që shumë çifte japoneze të flenë në shtretër të ndryshëm ose madje edhe dhoma...

Mashtrimi me vajin e ullirit, ja si ta dalloni nëse është origjinal dhe i...

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa të sigurtë...

Ja si t’i parandaloni kafshimet e mushkonjave një herë e përgjithmonë

Të gjithë mezi presim aktivitetet argëtuese të verës. Mushkonjat e bezdisshme gjithashtu i gëzohen motit të ngrohtë, kështu që është më mirë...

Donald Trump është shqiptar me origjinë nga Korça?

Ka bërë bujë në media një status në Facebook i publicistit Ylli Dylgjeri.(Ne nuk mund ta konfirmojme saktesine por eshte nje teori...

Reagimet e sinqerta të 17 grave pas frazës “Ti je e bukur” (FOTO)

Në vitin 2016, fotografi turk, Mehmet Genç, i cili po ashtu njihet edhe me pseudonimin Rotasiz Seyyah, postoi fotografi të grave autoktone...

E çuditshme: Pas distancimit social bien shitjet e deodorantëve

Në kohën e Covid, njerëzit po dalin më pak e po kalojnë më shumë kohë në shtëpi, dhe kjo do të thotë...

Disa hile psikologjike që do t’ju hyjnë në punë!

Njerëzit janë krijesa të çuditshme dhe të komplikuara. Ky fakt, mund ta vështirësojë disi socializimin, nëse nuk keni studiuar aspekte të psikologjisë...

Gazetari anglez pyeti Fishtën se pse shqiptarët janë hajdutë, kjo ishte përgjigjja brilante e...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj Fishtes këtë pyetje ironike dhe fyese...

5 arsyet psikologjike pse njerëzit nuk dobësohen

Ndodh që dikush bën shumë palestër, mban edhe dietë të rreptë, nuk ka asnjë problem shëndetësor dhe prapë nuk arrin të dobësohet!...

Ky test i shpejtë ju tregon nëse maska juaj është efektive

Përdorimi i maskave mbrojtëse ndaj COVID-19 është i rëndësishëm, por në të njëjtën kohë po aq e rëndësishme është edhe zgjedhja e...