U mund nga ukrainasi, zbulohet çka i tha Fury-Usykut pas ndeshjes

0
140

Tyson Fury lavdëroi Oleksandr Usyk në ring pas ndeshjes së tyre, duke e ftuar ukrainasin që t’i bashkohet me pushime në të ardhmen, përcjell gazeta online Reporteri.net.

Britaniku Fury, 35 vjeç, pësoi humbjen e tij të parë si profesionist të shtunën në Arabinë Saudite , duke i dorëzuar titullin WBC Usyk dhe duke dorëzuar rekordin e tij të pamposhtur.

Kamerat televizive kapën atë që rivalët e peshave të rënda i thanë njëri-tjetrit në ring pasi u konfirmuar se Usyk ishte fitues.

“Punë e mirë Usyk. Ju jeni një burrë i fortë dhe një boksier shumë i mirë,” tha Fury.

Usyk iu përgjigj: “Kam filluar të përgatitem për ty që kur ishe në boks në vitin 2008”.

Në një përleshje që lëvizte mbrapa dhe përpara, 37-vjeçari Usyk u fut fuqishëm në pjesën e dytë, duke e ndalur pothuajse Furyn në rundin e nëntë.

Fury vazhdoi të uronte Usyk teksa dyshja shkëmbyen fjalë, të rrethuar nga ekipet e tyre përkatëse.

“Faleminderit vëllai im. Ti je një boksier shumë i mirë. Më pëlqen. Lëvizje të mira dhe të shkëlqyeshme”, i tha Fury.

“Do të doja të vija në Ukrainë me familjen tënde, të kem pushime me familjen tënde dhe ti mund të vish në shtëpinë time dhe të kalosh pushime me mua”, i tha tutje Usykut, Fury.

Leave a Reply