Në Dedaj të Hasit përurohet memoriali kushtuar Dëshmorëve të UÇK-së

0
161

Në Dedaj të Hasit,  sot është përuruar Memoriali i Dëshmorëve të UÇK-së, “Porta e Lirisë”.

Kjo është bërë e ditur nga Komuna e Prizrenit.

“Në përmbylljen e “Javës së dëshmorëve të Hasit”, sot u përurua Memoriali “Porta e Lirisë” me një akademi përkujtimore, me ç’rast u vlerësua lartë kontributi i hasianëve jo vetëm në luftën e UÇK-së, por edhe në të gjitha etapat e historisë sonë të lavdishme kombëtare. Lavdi dëshmorëve, martirëve dhe heronjve të gjallë!”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply