Lëngu i jetës/ Parandalon kancerin!

0
194

Bëhet fjalë për një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave dhe ndihmon kurimin e ulçerave.

Panxhari, që është përbërës në këtë pije, është një perim i cili gjendet krryesisht në dimër. Ai është përdorur në përgjithësi ndaj sëmundjeve gripale dhe ftohjes.

Panxhari është i pasur me acid folik dhe antioksidantë. Ai është i njohur për vetitë e tij antikancerogjene. Mund ta mbajë trupin e sigurt nga të gjitha radikalet e lira dhe është shumë i dobishëm në trajtimin e çështjeve të shumta shëndetësore.

Kjo pije largon toksinat nga trupi, largon dhimbjet menstruale, ul presionin e lartë të gjakut dhe eleminon yndyrnat në enët e gjakut.

Përbërësit

1 panxhar;

1 mollë;

2 karrota.

Mënyra e përgatitjes dhe përdorimi

Vendoseni panxharin, karrotat dhe mollën në shtydhëse frutash. Shtoni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni në mëngjes, rreth 30 minuta para ngrënies.

Leave a Reply