Gazeta spanjolle Marca: Robert Levandowski ka fituar çmimin “Topi i Artë”

0
355

“Marca” është e sigurt: Topi i Artë 2021 u fitua nga Robert Lewandowski.

Sipas gazetës spanjolle, e cila publikoi renditjen përfundimtare të çmimit pas votimeve të javës së fundit të gazetarëve, kapitenëve dhe trajnerëve të kombëtares, qendërsulmuesi i Bayern Munich ka mundur Messin, ndersa Benzema ka zënë shkallen më të fundit të podiumit.

Vetëm i pesti Jorginho, te cilit sipas “Marca” nuk i mjaftuan fitoret në Europian me Italinë dhe në Champions League me Chelsean.

Zhgënjim për Cristiano Ronaldon, vetëm i nënti. Kjo është renditja e 20 vendeve më të mira të publikuar nga vetë Marca:

1 – Robert Leëandoëski (Bayern Munich)
2 – Leo Messi (PSG)
3 – Karim Benzema (Real Madrid)
4 – Mohamed Salah (Liverpool)
5 – Jorginho (Chelsea)
6 – Kylian Mbappe (PSG)
7 – N’Golo Kanté ( Chelsea)
8 – Erling Haaland (Borussia Dortmund)
9 – Cristiano Ronaldo (Manchester United)
10 – Kevin de Bruyne (Manchester City)
11 – Gianluigi Donnarumma (PSG)
12 – Luka Modric (Real Madrid)
13 – Giorgio Chiellini (Juventus)
14 – Harry Kane (Tottenham)
15 – Bruno Fernandes (Manchester United)
16 – Ruben Dias (Manchester City)
17 – Romelu Lukaku (Chelsea)
18 – Pedri (Barcelona)
19 – Neymar (PSG)
20 – Riyad Mahrez (Manchester City)

Leave a Reply