Receta e duhur për një gjumë të qetë

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronike janë tejet të rrezikuar nga tensioni...

Dasmë në shtetrrethim! Si u mor nusja në kohë rekord për 60 min! Rrëfehet...

Pavarësisht se jemi në shtetrrethim me situatën e pandemisë, një çift nga Tirana nuk e ka shtyrë ditën e dasmës.

Si të cakërrojmë gotat me fqinjët në kohë koronavirusi – ideja gjeniale vjen nga...

Italia është një nga shtete më të prekura nga koronavirusi, megjithatë në këto ditë të vështira, ka dalë në pah ana e tyre...

Keni uri por nuk doni të shëndosheni? Hani banane

Bananet janë të pasura me niseshten rezistente, një karbohidrat i shëndetshëm që ju mban të ngopur për një kohë të gjatë dhe...

Shtëpia juaj do të shkëlqejë, vetëm me sodë buke

Pra, kjo është arsyeja pse shumë njerëz mbajnë një kuti të hapur të sode buke në frigoriferin e tyre – për të...

Historia moderne e “Romeos dhe Zhulietës” në Verona, çifti dashurohet gjatë izolimit (FOTO)

Një çift italian ka rënë në dashuri me njëri-tjetrin gjatë izolimit në qytetin e Veronës. Ishte një dashuri me...

Psikologu nga Prizreni, Rron Kastrati, me këshilla të arta për menaxhimin e situatës së...

Psikologu i njohur nga Prizreni, Rron Kastrati, ka vazhduar me videot e tij sensibilizuese e vetëdijësuese rreth menaxhimit të situatës së krijuar...

Pesë mënyra për të krijuar një deodorant në kushte shtëpie

Edhe pse pasojat e përdorimit të deodorantëve nuk janë përcaktuar ende, ka njerëz që preferojnë të kërkojnë më shumë alternativa natyrale për...

Piktori nga Suhareka, realizon një profil të veçantë të Angela Merkelit (FOTO)

Ky punim do të dorzohet në Ambasadën e Gjermanisë në Prishtinë, në shenjë respekti për figurën e shquar, Angela Merkel.

Ushqimet që ju duhen për një mendje të mprehtë e pa stres

Emocionet tona shpesh na nxisin të zgjedhim ushqim jo të shëndetshëm. Siç mund ta keni vënë re, kur jeni...